אלחנן גלט, מנכ"ל רשת ישיבות ואולפנות בני עקיבא התארח באולפן ערוץ 7 וסיפר על פתיחת שנת הלימודים בצל התגברות הגל הרביעי של הקורונה.

"היה מבצע גדול של חיסונים שערכנו והתלמידים השתתפו בהמוניהם והגענו ליותר מ-75% התחסנות וזה הביא אותנו לפתיחה מלאה של שנת הלימודים, למעט בכמה כיתות ששם התגלו מאומתים", מספר גלט.

גם הפנימיות החלו את הפעילות בזמן במתווה ייחודי. "הפנימיות הן אתגר מיוחד. אלה חיים משותפים של יום ולילה ויש לפנימיות ביקוש עצום. נתנו מענה מיוחד ונקטנו צעד לחומרה. התלמידים מגיעים או מחוסנים או לאחר בדיקה מהבית והוספנו גם בדיקה מהירה מטעמנו ועל חשבוננו בכל פנימיה. זה פותר לנו את כל הקשיים".

גלט מספר על הצדדים החיוביים שהושגו בשנה שעברה בלמידה מרחוק. "צברנו ניסיון, המורים שלנו עברו תהליך מאוד משמעותי של חשיבה מחדש והיערכות עם הרבה דברים חיוביים שהקורונה העניקה למערכת החינוך - העברת חלק מהאחריות לתלמידים, יצירת שיח ייחודי בין התלמידים והמורים ושיפור משמעותי ביכולות הטכנולוגיות".

לדבריו, יש רצון ליישם את הדברים החיוביים גם בשנת הלימודים הנוכחית. "עודדנו מוסדות לעשות יום בשבוע באמצעות כלים היברידיים ולמידה מרחוק ולשלב את זה עם הלימוד בכיתה, כי אי אפשר להעמיד את הלימוד מרחוק לעומת המפגש האישי של המורה והתלמיד ודיבוק החברים בין תלמידי הישיבה ודיבוק החברות בין תלמידות האולפנה".