אביר קארה
אביר קארה צילום: Olivier Fitousi/Flash90

סגן השר במשרד ראש הממשלה, אביר קארה, מאיים בשיחה עם ערוץ 7 שלא לתמוך בתקציב המדינה בהצבעה בקריאה ראשונה, אם הוא לא יכלול את דרישותיו להקמת רשות הרגולציה וכן את הסיכומים בנוגע לעצמאים.

"אני לא עושה בלאגן אלא מבקש מכולם לעמוד בהסכמים בנושא רשות הרגולציה ורישוי עסקים שסוכמו בהסכם הקואליציוני ובהקמת הממשלה. אנחנו היינו מוכנים להתפשר עם האוצר אבל הם פשוט לא מוכנים. התנהל משא ומתן והושגו התקדמויות, אבל מנסים לקבור את החוק קבורת חמור וזה לא יעבוד. אני מתכוון ללכת עם זה עד הסוף", אומר קארה ומוסיף, "ראש הממשלה תומך בדרישה שלי תמיכה מלאה וזה המסר שאני מקבל".

לטענתו של קארה, אין שום סיבה מהותית להתנגדות של מפלגות מרצ והעבודה לחוק. "אם רוצים שהמחדל של הרגולציה בישראל יגמר זה הזמן לתקן. הם הולכים עם הראש בקיר. במדינת ישראל הרגולציה בעייתית, טובעים בים של תורים וטופסולוגיה ואין אזרח ישראלי שלא יודע על מה אני מדבר ולא שותף לתחושה הזו".

"בכל מה שקשור להתחייבויות שלי לציבור ולעצמאים אני הולך עד הסוף. אם לא אצליח להעביר את זה דרך הדלת, אכנס דרך החלון ואם לא דרך - קיר ביטון. ההבטחות הללו יאושרו ויקוימו", מסכם קארה.

בינתיים מנסים בקואליציה להסיר את כל המהמורות שיכולות למנוע את אישור התקציב בקריאה ראשונה.

חרף איומי של שר האוצר אביגדור ליברמן ולאחר משא ומתן ממושך החליטה הקואליציה כי הרפורמה בחקלאות תוצא מחוק ההסדרים.

להסכמות בנושא הגיעו שרי האוצר והחקלאות בשיתוף יו"ר הקואליציה עידית סילמן ובכירים בסיעות המרכיבות את הממשלה.

יו״ר הקואליציה, ח״כ עידית סילמן, הגיבה להחלטה ואמרה, "אני מברכת על העבודה הקשה בשבועות האחרונים, אפילו עד השעות הקטנות של הלילה האחרון יחד במשרד האוצר, כדי להגיע להסכמות בעניין החקלאות. אני מבקשת להודות לשר האוצר אביגדור ליברמן, שר החקלאות עודד פורר, למנכ״לית המשרד נעמה קאופמן פס, רמ״ט השר שלאל טורס, ולכלל חבריי חברי הכנסת שלקחו חלק במאמץ המשותף כדי להגיע להסכמה הנכונה ביותר עבור אזרחי ישראל".

"החקלאות היתה ועודנה ערך עליון מבחינתי, ואני שמחה שלא ויתרנו. נמשיך לעבוד כדי להביא בשורה אדירה של תקציב טוב ונכון עבור אזרחי מדינת ישראל", דברי סילמן.

במקביל, הוסכם על קידום הרפורמה להעלאת גיל הפרישה לנשים כאשר מעבר לסך של 630 מיליון שקלים שכבר נקבעו בהחלטת הממשלה, תורחב משמעותית רשת הביטחון החברתית בסך של מאות מיליוני שקלים, לרבות מענקים ייחודיים לנשים מוחלשות בגילאים מבוגרים, על מנת לצמצם את ההשפעות האפשריות כחלק מהמהלך.

המתווה תומך בהעלאת גיל הפרישה לנשים תוך שהוא מעודד המשך תעסוקת נשים ושילוב נשים שנפלטו מחדש במעגל העבודה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו