אילוסטרציה
אילוסטרציה istock

ד״ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות, הודיעה למנכ"ל משרד הבריאות על החלטתה לסיים את תפקידה לאחר שבעה שנים בתפקיד.

ד"ר עזרא הגיעה למשרד הבריאות מיד עם פרישתה מחיל הרפואה בשנת 2013. בשבע השנים האחרונות כיהנה כראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות.

במסגרת תפקידה הובילה ד״ר עזרא תכניות לאומיות רבות, בהן התכנית למניעת זיהומים, התכנית לשיפור הטיפול בפגיות, שיפור הטיפול בחדרי המיון לרבות שילוב עוזרי רופא במיונים ועוד. כמו כן הובילה ד״ר עזרא את התכנית הלאומית לתוספת מיטות, חיזוק הקהילה ומערך אשפוזי הבית.

בשנה וחצי האחרונה הובילה ד״ר עזרא את מוכנות מערכי האשפוז השונים, הקהילה והטיפול בקשישים לטיפול בחולי הקורונה במתארים השונים.

ד״ר עזרא מסכמת את התקופה כתקופה רוויית עשייה, בה קודמו תכניות שייעצבו את המערכת כולה בשנים הבאות: ״אני מודה לכל אחד ואחת מהאנשים שעבדתי איתם; לעובדים המסורים של מערכת הבריאות, משרד הבריאות וחטיבת הרפואה״.

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ׳ נחמן אש הודה לד"ר ורד עזרא על השנים הרבות בהן שירתה את הציבור נאמנה במערכת הבריאות וקידמה נושאים רבים, ועל מסירותה בעבודתה לילות כימים לאורך משבר הקורונה.