מתפרעים משליכים צמיגים בוערים באזור שכם
מתפרעים משליכים צמיגים בוערים באזור שכם צילום: נאסר אישתיה, פלאש 90

על רקע בריחת המחבלים מכלא גלבוע והניסיון של ארגוני הטרור לגרום להסלמה ביטחונית, מאות פלסטינים התפרעו הערב (רביעי) במספר מוקדים ביו"ש ובמזרח ירושלים.

בכיכר איו"ש שבגזרת רמאללה בוצע ירי באש חיה לעבר חיילים. לא היו נפגעים והכוח השיב באמצעות לפיזור הפגנות. עימותים היו גם בחברון, בשכם, בקלקיליה ובבית לחם.

במהלך היום קראו ארגוני הטרור לאזרחים הפלסטינים להתעמת עם כוחות הביטחון ולצד זאת הורו למחבלים הכלואים בישראל לייצר פרובוקציות וכך בשני בתי כלא הציתו אסירים ביטחוניים תאים.

במקביל, בהתאם להערכת המצב הביטחונית ולמאמצים לאיתור האסירים הנמלטים הוחלט על הארכת הסגר הכללי באזור יהודה ושומרון עד למוצאי שבת בכפוף להערכת המצב.

מעברי הסחורות ברצועת עזה ובאזור יהודה ושומרון יפתחו כמתוכנן הלילה בחצות (בלילה שבין רביעי לחמישי).

כמו כן, יתאפשר מעבר פועלים אשר עובדים באזור יהודה ושומרון וכן במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד ובכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.

בסיומן של הערכות מצב שבוצעו בראשות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, במהלך החג הוחלט על תגבור כוחות צה"ל ביהודה ושומרון בגדודי לוחמים, כוחות איסוף, חוזי וכלי טיס כחלק מהמאמץ ללכידת האסירים וסיכול אירועי טרור במרחב.

עוד באותו נושא:

ראש הממשלה נפתלי בנט קיים הערכת מצב עם שר הביטחון, השר לביטחון הפנים, הרמטכ"ל, ראש השב"כ, מפכ"ל המשטרה, נציבת שב"ס, ראש המל"ל ובכירים נוספים. ראש הממשלה הדגיש כי "לאירועים יש פוטנציאל השפעה על מספר גזרות, ולכן מדובר במאמץ משותף לכלל זרועות הביטחון". הוא הוסיף כי "ישראל ערוכה לכל תרחיש".

בתוך כך למשטרה יש מידע שמחזק את החשד שסוהרים סייעו לששת המחבלים להימלט מכלא גלבוע – כך טענו גורמים הבקיאים בחקירה.

המשטרה צפויה לחקור באזהרה מחר שני אנשי שב"ס שהיו מעורבים בקבלת ההחלטות בפרשה. המשטרה עוברת לשלב החקירות באזהרה לאחר סיום גביית העדויות הפתוחות של 14 סוהרים ואנשי סגל בשירות בתי הסוהר.

בכאן חדשות דווח כי את החקירה מרכז צוות בראשות ראש היחידה לחקירת סוהרים בלהב 433, סגן ניצב שלמה משולם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו