שלושה אזרחים נדקרו היום (שני) סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. מתחקיר ראשוני של המשטרה עולה כי בסביבות השעה 15:15 הגיע מחבל פלסטיני בן 17 לחנות ברחוב יפו, סמוך לתחנה המרכזית בירושלים, והחל לדקור שני אזרחים ששהו בתוך בית עסק ברחוב.

שוטרות מג"ב שהיו במקום בפעילות ביטחון שוטף הבחינו באירוע, חתרו למגע וירו לעברו. בכך הן הביאו לנטרול המחבל ולמניעת פגיעה באזרחים נוספים. כתוצאה מפיגוע הדקירה, נזקקו שני אזרחים לטיפול רפואי ופונו במצב בינוני להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים. אזרח פונה במצב קל.

ברשתות הפלסטיניות דיווחו כי המחבל הוא באסל שואמרה, בן 17 מהכפר דיר אלעסל שליד חברון. מקורות פלסטיניים פרסמו תמונה של המחבל כשהוא מחייך בעת פינויו.

עוד באותו נושא:

אלון נבון, אביו של ישראל, אחד הפצועים, סיפר: "האירוע היה בתוך החנות. מחבל עם סכין מטבח גדולה קפץ עליהם ודקר אותם. ברוך השם שהם הצליחו להשתלט עליו ושזה נעצר ברמה נמוכה יחסית. הבן נכנס לחנות יחד עם החבר שלו, מאחוריהם קפץ ערבי צעיר, מחבל עם סכין מטבח גדולה. הוא תפס את החבר הראשון, ודקר אותו בגבו ובידיו.

כנראה הוא הצליח להשתחרר ולהימלט, ואז קפץ על הבן שלי ודקר אותו דקירה אחת בגב. בינתיים ישראל הצליח להשתלט עליו, תפס לו ביד והוא תפס לו בחליפה. ככה הם נאבקו ליד הקופה בחנות. הבן שלי תפס לו את היד והצליח להשכיב אותו. המחבל צעק והשתולל, ואז כוחות הביטחון הגיעו ונטרלו אותו".

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון תורג'מן, קיים הערכת מצב, "הדוקר תקף בסכין שני קונים בחנות. סיירות מג"ב שהבחינו במאבק של אחד הנדקרים עם המחבל נטרלו אותו. הפריסה והתגובה המהירה, יחד עם נחישות הכוחות והתרגולות היום-יומיות, הובילו לנטרול מהיר של המפגע ומניעת סיכון חיי אדם. תגובה מצוינת של הכוחות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו