מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Yonatan Sindel/Flash90

תקיפת ח"כ מאיר פרוש מיהדות התורה זכתה ביממה האחרונה לגינויים מקיר לקיר ולכותרות בכל כלי התקשורת, אולם דווקא היומונים החרדיים נחצו באופן הסיקור.

בעוד עיתון 'המודיע' סיקר בהרחבה את התקיפה והגינויים החריפים של המערכת הפוליטית, עיתון 'המבשר' המזוהה עם ח"כ פרוש בחר שלא להתייחס לאירוע כלל ועיקר.

יש לציין כי יחסיהם של ח"כ יעקב ליצמן, פטרונו הפוליטי של עיתון המודיע המזוהה עם חסידות גור לח"כ מאיר פרוש אינם מן המשופרים ובלשון המעטה, אך למרות זאת העיתון בחר לסקר את הפרשיה מקצה אל קצה.

גם העיתון הליטאי 'יתד נאמן' בחר לנקוט במדיניות ההתעלמות, וזאת, למרות שכל חברי הכנסת מ'דגל התורה', בראשם יו"ר התנועה ח"כ משה גפני, גינו את המתקפה בחריפות.

עוד באותו נושא:

שני מאבטחים של משמר הכנסת הוצמדו לח"כ מאיר פרוש מסיעת יהדות התורה לאחר שהותקף אתמול סמוך לביתו בירושלים. דרגת האיום עליו הועלתה לרמה 5. המשטרה ממשיכה בחיפושים אחר שני החשודים שתקפו את ח"כ פרוש.

חקירה ראשונית העלתה כי שני אלמונים רכובים על אופנוע הגיעו סמוך לביתו של פרוש. אחד מהם שאל אותו: "אתה פרוש?". חבר הכנסת ענה בחיוב, ואז אותו אלמוני התנפל עליו וניסה לגזוז את זקנו. חבר הכנסת לא נזקק לטיפול רפואי.

יו"ר הכנסת מיקי לוי שוחח עם פרוש לאחר שהותקף ואמר: "אני מזועזע עד עמקי נשמתי מהתקיפה המכוערת והאלימה של חבר הכנסת פרוש. שוחחתי איתו לשאול לשלומו ולקבל פרטים באשר לאירוע. לאחר מכן שוחחתי עם מפקד מחוז ירושלים. דנתי איתו בדרכים לתפוס את התוקפים והודיתי לו על הנחישות והרצינות שבה המשטרה תופסת את האירוע החמור. תקיפת אנשי ציבור היא מעשה הרסני לדמוקרטיה וכך צריך להתייחס אליה".

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו שוחח גם הוא עם פרוש ואמר "אני קורא למשטרה לתפוס את האחראים למעשה האלים והמסוכן הזה".

ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה אמר: "אני מזועזע מתקיפתו האלימה של ח"כ הרב מאיר פרוש בידי פורעים מסוכנים בירושלים. מדובר בשפל חדש ומסוכן וחציית קו אדום. על המשטרה לפעול במהירות ולשים ידה על התוקפים ולפעול נגדם בכל חומרת הדין. לא מתקבל על הדעת ולא ייתכן שאיש ציבור יותקף, ייפגע או ירגיש מאוים בשל כל סיבה שהיא".

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר בעקבות התקרית החריגה: "אלימות כנגד כל אדם, ובוודאי נגד שליחי ונבחרי ציבור, היא חציית קו אדום, ועלינו להתייחס לכך במלוא החומרה. אני סמוך ובטוח שמערכת אכיפת החוק תאתר את התוקפים ותמצה עמם את הדין בהקדם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו