חירבת זכריה
חירבת זכריה צילום: ג׳רמי לוי

שר הביטחון בני גנץ הגיע היום (שלישי) לגוש עציון, ונפגש עם התושבים המתנגדים לכוונת גנץ לאשר בנייה לפלסטינים בחירבת זכריה, בין אלון שבות לראש צורים.

גנץ סייר באזור ותצפת על המקום בו מתוכננת בנייה פלסטינית אשר תקטע את רצף ההתיישבות הישראלית ועלולה לסכן את חיי התושבים.

״התרשמנו שהצלחנו להביא את הקול של התושבים, ולהסביר לו את החששות שיש לנו, ואת הסכנות שהתכנית מייצרת לדעתנו״, סיפר ירון רוזנטל ממטה המאבק.

״כרגע אין עדיין הכרעה״, עדכן רוזנטל, ״אנחנו נחושים להמשיך במאבק ומתכוונים בחול המועד לארגן סיורי מחאה, כדי להסביר לציבור ולמנהיגות על הסכנות של התכנית״.

עוד באותו נושא:

חירבת זכריה המצויה במרכז גוש עציון מעולם לא היתה יישוב פלסטיני אלא מבנים בודדים של חקלאים שעיבדו בסמוך את שדותם.

״מעולם לא היה פה יישוב פלסטיני אלא מספר בתים לא חוקיים מצומצם של פלסטינים חקלאים שעבדו פה באיזור. לצערי בחר שר הביטחון את הבתים האלו להשאיר ולהרחיב משמעותית״, אמר מנכ״ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד שמתגורר בסמוך.

ד״מדובר בנקודה קריטית של ההתיישבות בגוש עציון הפוגעת ברצף התיישבותי משמעותי. תושבי הבתים הפלסטינים המדוברים פעלו באופן סיסטמתי ותדיר לתקוע את ההתיישבות בגוש עציון ע״י עתירות לבג״צ והם מקבלים היום פרס.״

ולד הוסיף ״עשרות יחידות דיור פלסטיניות שיבנו במקום משמעותן, מאות ערבים שיגיעו להתיישב ממש בין ראש צורים לאלון שבות. מרחק עשרות מטרים יבדילו בין התושבים הישראלים שגרים על אדמת גוש עציון לאותם ערבים שיגיעו. ההשלכות של בניה בחירבת זכריה משמעותן נתק משמעותי ברצף ההתיישבותי בגוש עצין וכמובן איום בטחוני. ההחלטה של השר בני גנץ היא החלטה אומללה שנפעל ככל יכולתנו לתקוע אותה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו