חנוכת בניין המעונות החדש
חנוכת בניין המעונות החדשצילום: המרכז האקדמי לב

במרכז האקדמי לב בירושלים חנכו אתמול (שלישי) את בניין המעונות החדש ע"ש יוסף ופייגע טננבאום שנבנה בתמיכת עיריית ירושלים והמשרד לירושלים ומורשת.

הבניין יאכלס כ-200 סטודנטים בחדרים שהוקמו בסטנדרט בנייה גבוה ועיצוב יוקרתי. הטקס נערך במעמד שר השיכון והבינוי זאב אלקין וראש עיריית ירושלים משה ליאון כשבתום האירוע נערך טקס הסרת הלוט וקביעת מזוזה.

עוד השתתפו: מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת נתנאל איזק, מנכ"ל עיריית ירושלים איציק לארי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים אייל חיימובסקי, נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק, סגן הנשיא סטיוארט הרשקוביץ וראש בתי המדרש הרב יוסף צבי רימון.

"בשנים האחרונות אני זוכה ללוות בצמידות את המרכז, הן בכובעיי הקודמים כשר לענייני ירושלים וכשר להשכלה גבוהה", ציין השר אלקין. "המרכז האקדמי לב נמנה עם השורה הראשונה של מוסדות האקדמיה בישראל, ותרומתו הסגולית באה לידי ביטוי בהיותו מוסד אקדמי המשלב השכלה גבוהה לצד לימודיים תורניים התורמים לשילוב האוכלוסייה החרדית בתעסוקה במקצועות הנדרשים והיוקרתיים ביותר במשק. בניין המעונות החדש ששמחתי לתמוך בהקמתו יעלה את מספר הסטודנטים והסטודנטיות במרכז האקדמי לב ויחזק עוד יותר את מיצובה של ירושלים כעיר אקדמיה מובילה".

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר כי "המרכז האקדמי לב מהווה מקור גאווה לעיר ירושלים, סמל לחדשנות, מצוינות ויצירתיות, ותורם לקידומה של ירושלים בדרכים רבות ובראש ובראשונה בכל הנוגע לשילוב והעצמה של מגזרים שונים בעולם האקדמי והתעסוקתי, כאשר פיתוח הדיור במרכז מהווה חלק בלתי נפרד מפיתוחה האקדמי של העיר. עיריית ירושלים תמשיך לתמוך ולסייע לפיתוחו של המרכז האקדמי לב".

צילום: המרכז האקדמי לב
צילום: המרכז האקדמי לב

מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת נתנאל איזק: ״אני מברך את הנהלת המרכז האקדמי לב על פתיחת מעונות הסטודנטים החדשים. קידום ההשכלה הטכנולוגית בירושלים, תוך הענקת פתרונות מעטפת סוציאליים לסטודנטים הם יעד ראשון במעלה לחיזוק ופיתוחה של העיר. משרד ירושלים ומורשת ימשיך להשקיע משאבים רבים באקדמיה הירושלמית ובשילוב כלל אוכלוסיות העיר בהשכלה הגבוהה ובתעסוקה איכותית".

הרב יוסף צבי רימון אמר כי "הבניין הזה הוא חלק מבניית ארץ ישראל ובניית ירושלים. הבניין הזה ישכן סטודנטים שבטווח הרחוק יעזרו לחיזוק ביטחונה והעצמתה של מדינת ישראל".

פרופ' חיים סוקניק סיכם את הערב באומרו: "חז"ל אמרו לנו שיש כמה דברים שמרחיבים דעתו של אדם דוגמת דירה נאה. והרחבת הדעת באה כאן לידי ביטוי ברכישת ההשכלה במקצועות נדרשים בשילוב יצירתיות, הסתכלות רחבה וראש הגדול. בסופו של דבר כשחושבים על קמפוס חושבים מצד אחד על מעבדות, כיתות, משרדים אבל בהחלט גם על בניין מגורים נוח ומזמין שמאפשר באמת הרחבת הדעת".