מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) אמר היום (ראשון) כי השימוש במילה "נוכל" כלפי ראש הממשלה נפתלי בנט הייתה טעות.

"לקרוא לבנט נוכל זו היתה טעות, למרות שהוא רימה ושיקר את הציבור", אמר ח"כ זוהר ב'כאן רשת ב''. "זה לא תורם לשיח ולא מייצר לנו תומכים חדשים שהצביעו ל'תקווה חדשה' או 'ימינה'".

בשבת האחרונה אמר זוהר בראיון ל'מעריב' כי מפלגת הליכוד באופוזציה בגלל טעויות שעשתה. "אנחנו כיום באופוזיציה, כי עשינו כל טעות אפשרית", אמר. "סברנו שרוב אזרחי ישראל יהיו איתנו בכל מצב, וזה בכלל לא משנה מה נעשה, והיו רגעים שאני אישית הרגשתי שאנחנו קורעים את החבל, שהלכנו רחוק מדי, כמו שאומרים".

עוד באותו נושא:

לדבריו, "יתכן ש-10 מנדטים ימניים שהחליטו להישאר בבית, עשו את זה בעיקר בגלל היהירות שלנו. אסור היה לנו לקחת את הציבור כמובן מאליו. צריך לקום כל בוקר ולהוכיח לציבור שאנחנו ראויים לתמיכתו, וכנראה, לא עשינו את זה מספיק טוב. באותה נשימה, אין לי ספק שהאופוזיציה תגרום לנו להעריך הרבה יותר מה זה להיות בהנהגת המדינה כשבעזרת השם נשוב לשם בהקדם".

עוד אמר ח"כ זוהר: "כדי להביא אנשים חדשים לליכוד, אנחנו צריכים לנקוט בגישה ממלכתית יותר, שמוכנה לחבק ולקבל את כולם. אחרת גם אם יהיו בחירות חדשות, הגוש של הימין לא יצליח להגיע לרף של 61 מנדטים. ואני פועל בנושא שכך יהיה אצל כל החברים. אני מדבר על 15 מנדטים ימניים שלא הצביעו לליכוד ולמפלגות הגוש שלנו, משום שלפעמים נקטנו בשיח שלא התאים להם".

"אם נצליח לחבק אותם ולהראות להם שאנחנו ראויים לתמיכה שלהם ויכולים גם להגשים את המטרות ואת השאיפות שלהם בשיח מכובד וממלכתי, נקבל את תמיכתם בבחירות הבאות", כך ח"כ זוהר.

הדברים שאמר עוררו מתקפה נגדו מצד חלק מתומכי הליכוד. גם לאחר המתקפה ח"כ זוהר עמד על שלו. "מעולם לא הייתי כל כך שלם על דברים שאמרתי כמו על מה שאמרתי בכל הנוגע לשינוי השיח", הגיב. "אני שמח מאוד שזה עורר אמוציות רבות בתוך הליכוד. כן, כך נראית דמוקרטיה במיטבה. כמי שחפץ בכך שהליכוד יחזור להנהגת המדינה, בעזרת ה' אמשיך לומר אך ורק את האמת שלי. תמיד פעלתי כך בדרכי הציבורית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו