חיילים תועדו בתא המטען של האוטובוס
חיילים תועדו בתא המטען של האוטובוס צילום: צחי דבוש

שרת התחבורה, מרב מיכאלי, מגיבה הערב (ראשון) לתיעוד שפורסם מוקדם יותר בו נראים חיילים כשהם נוסעים בתא המטען של אוטובוס.

"אסור שהתמונות האלה יחזרו על עצמן. ברגע שנודע לנו על המקרה קיבלנו תחקור מלא מחברת אגד על האירוע על מנת להסיק מסקנות ולמנוע הישנות של מקרים כאלה. אלה, בקצרה הפרטים: נהג האוטובוס פעל לפי הנהלים וכשהאוטובוס הגיע לתפוסה מלאה, לא איפשר לחיילים לעלות בהתאם לנהלי הבטיחות ועל מנת לשמור על חייהם במהלך הנסיעה. נוסעים שכבר שמו תיקים בתא המטען בקשו מהנהג לפתוח אותו כדי להוציא את התיקים, ונכנסו פנימה מבלי שהנהג הבחין בכך", כתבה מיכאלי בטוויטר.

היא הוסיפה כי "רק כשהגיע לתחנה בגלילות ראה במראות חיילים יוצאים מתא המטען. העומס החריג בקו האוטובוס נבע, בין השאר, מהשבתה של הרכבת כתוצאה ממחאת הנכים".

"מהיום הראשון שלי במשרד התחבורה אנחנו עובדות ועובדים על שיפור התחבורה הציבורית, הגברת הקווים, הזמינות והתדירות, ובמיוחד לחיילות וחיילים. השגנו לשם כך את התקציב הגדול ביותר לתחבורה ציבורית אי פעם, והקצנו תקציב מיוחד למערך היסעים לחיילות וחיילים. הדברים הללו דחופים וחשובים, אבל ההיערכות לוקחת זמן עד שהצעדים ייושמו במלואם ושכולנו נרגיש אותם. אנחנו עושות הכל כדי שמערך ההיסעים של צה"ל יחל לפעול בהקדם האפשרי ויאפשר לצבא לווסת את תנועת החיילות והחיילים בדרכים למניעת עומסים חריגים, ולשם כך נמצאות בקשר רציף עם אגף הלוגיסטיקה של צה"ל", כתבה מיכאלי.

היא פנתה לחיילים וסיכמה: "בינתיים, אל תסכנו את עצמכן/ם. זה אולי מרגיש מגניב לנסוע בתא המטען, אבל זה הרבה יותר מסוכן ממגניב. אנחנו נעשה את שלנו ואתן/ם, שמרו על הבטיחות שלכןם. היא חשובה יותר, גם במחיר של לחכות לאוטובוס הבא. בקרוב יבואו עוד הרבה כאלה".

נזכיר כי באחת התחנות המרכזיות בארץ תועדו חיילים נכנסים לתא המטען של האוטובוס העמוס בחיילים, כדי להגיע לבסיס בזמן.

צחי דאבוש, היועץ האסטרטגי של ניר ברקת, שיתף את התמונות וכתב: "הבוקר באחת התחנות המרכזיות בארץ חיילים נכנסים לתא המטען של האוטובוס כדי להגיע לבסיס כי אין מקום באוטובוס כמידי יום ראשון. הנהג סוגר את התא והם עושים נסיעה של שעתיים בתא המטען הסגור כדי להגיע לבסיס בזמן. לראות ולא להאמין".

עוד באותו נושא:

חבר הכנסת מהציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' תקף: "זו פשוט בושה וחרפה. אין מגבלות קיבולת בשל הקורונה על התחבורה הציבורית ואין שום תירוץ שמצדיק תמונות כאלה. גברתי שרת התחבורה, מרב מיכאלי, לטיפולך".

הכתב הצבאי של ידיעות אחרונות יוסי יהושוע צייץ "התמונות מהסעות החיילים כל יום ראשון וחמישי הם בושה וחרפה לצה״ל. זה מתווסף לבעיות הרפואה והמזון וכמובן לשכר החיילים שלא הועלה. המשבר בקרב החיילים וההורים בשיאו וקרוב לפיצוץ. כשזה יקרה לא בטוח שניתן יהיה לתקן. לפני איראן תטפלו בחיילים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו