אנגלה מרקל
אנגלה מרקל צילום: רויטרס

אזרחי גרמניה יצאו היום (ראשון) לקלפיות ובפעם הראשונה מזה 16 שנים ידעו שאין סיכוי שאנגלה מרקל תשוב להנהיג את המדינה.

קנצלרית גרמניה היוצאת היתה אי של יציבות עבור הגרמנים והפכה אותם לגורם הכי משמעותי באיחוד האירופי כשהיא מובילה עמדות בכל הסוגיות הבוערות - מהקורונה ועד למשברים כלכליים, מהתמודדות עם פליטים ועד לדרך להתמודד עם התחזקות האסלאם הרדיקלי באירופה.

נכון לעכשיו, הקרב בין מפלגתה של מרקל ליריבתה הסוציאל-דמוקרטית, צמוד ואף ייתכן שהבוחרים יחליטו אחרי כל כך הרבה שנים להפוך דיסקט ולהעביר את השלטון לידיים חדשות.

עוד באותו נושא:

הסוציאל-דמוקרטים, שהציבו כמועמדם לתפקיד הקנצלר הוא אולף שולץ, מי שמשמש כיום כסגנה של הקנצלרית. המפלגה שלו מובילה בסקרים לאורך החודשים האחרונים ובכל סקרי דעת הקהל הוא נחשב למועמד המתאים ביותר לתפקיד עם כמעט 50 אחוזי תמיכה.

מפלגתה של מרקל, 'האיחוד הנוצרי דמוקרטי' מציגה את המועמד ארמין לאשט, המשמש כראש הממשלה של אחת ממדינות המחוז הגדולות ביותר של גרמניה, אך נחשב כנראה פחות מוצלח בעיני הציבור.

על פי הסקרים מפלגת הירוקים הגרמנית מגיעה למקום השלישי. את המפלגה מובילה צעירת המועמדים, אנלינה ברבוק. בתחילת הדרך המפלגה הובילה על פני כל האחרות, אבל היא נחלשה מאוד לאחר שהועלו נגד ברבוק טענות קשות על חוסר שקיפות. עם זאת, מפלגתה מסתמנת כלשון המאזניים שעשויה לקבוע מי בסופו של דבר יקים את הממשלה הגרמנית הבאה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו