מיכאל מלכיאלי באולפן ערוץ 7
מיכאל מלכיאלי באולפן ערוץ 7 ערוץ 7

חברי כנסת חרדיים תקפו בחריפות את השר לשירותי דת מתן כהנא לאחר שסיפר כי מתקיימים מגעים בין המפלגות החרדיות להצטרפות לקואליציה לאחר אישור התקציב.

"מתן כהנא הוא איש הזוי", אמר יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני מיהדות התורה. לדבריו, כהנא הוא "האיש השנוא ביותר בחברה החרדית אחרי בנט ושקד ממציא המצאות כאילו מישהו ייכנס איתו לקואליציה, כל ההודעות שלו בעניין מצוצות מהאצבע ומשוללות כל יסוד. זה היה בתחילת הדרך שהיו כאלה שאמרו שהחרדים יצטרפו, וזה ממשיך עכשיו בהודעות הסרק שלו שאין מאחוריהן ולא כלום, רק איש הזוי".

עוד באותו נושא:

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי תקף אף הוא ואמר כי "הספינים של האיש הזה הזויים. אחרי שפעל רבות להרוס ולקעקע כל דבר שזיק יהדות נודף ממנו- רפורמת הכשרות, גיורים, פגיעה וזלזול ברבנים הראשים וברבני ערים והתחברות לגופים רפורמים ושונאי יהדות, כעת מגיע בהמצאות חדשות. שכהנא אומר שהוא מדבר עם הפוליטיקאים החרדים - נראה לי שהוא מתבלבל עם גלעד קריב שיש כיפה לראשו".

מוקדם יותר אמר שר הדתות מתן כהנא (ימינה) ב'פגוש את העיתונות' כי "על פני השטח מחרימים אותי וקוראים לי אנטיוכוס, אבל מתחת לפני השטח יודעים יפה מאוד לבוא ולדבר איתי - בין אם זה פוליטיקאים ובין אם זה רבנים גדולים".

השר כהנא התייחס גם לרפורמה בכשרות ולנתק עם הראשון לציון הגאון הרב יצחק יוסף, ואמר כי "אני בונה את תוכנית הכשרות שלי בכדי לחזק את הרבנות. אם הרבנות תשתף פעולה התוכנית תהיה יותר טובה, אבל אנחנו בונים את המנגנון כך שגם אם לא יהיה שיתוף פעולה התוכנית הזאת תצא לפועל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו