נפתלי בנט
נפתלי בנטצילום: Photo by Olivier Fitoussi/Flash90

ארגון הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה (JFNA) יארח לראשונה את ראש ממשלת ישראל נפתלי בנט, לפגישה אישית עם הקהילה היהודית בצפון אמריקה.

המפגש ייערך מחר (שני) בניו-יורק לאחר נאומו הראשון של בנט בפני האו"ם ובמהלכו יתכנסו נציגי הארגונים היהודיים השונים ומנהיגי הקהילה היהודית מכלל הפדרציות הפזורות ברחבי יבשת אמריקה - חלקם יגיעו פיזית וחלקם יצטרפו באופן מקוון.

המפגש יתקיים כשישה ימים לפני אירוע ה- GA (האסיפה הכללית) השנתית של ארגון הפדרציות היהודיות, שגם בו בנט יישא דברים.

"בשל האתגרים העומדים בפני יהודים ברחבי העולם; החל בגלי אנטישמיות ועד דה-לגיטימציה של מדינת ישראל, חיזוק הקשר בין הקהילות היהודיות בצפון אמריקה וישראל מעולם לא היה חשוב יותר", אומר מארק וילף, יו"ר חבר הנאמנים של הפדרציות היהודיות.

"אנו מתכבדים לארח את ראש ממשלת ישראל, מר נפתלי בנט, בפגישתו הראשונה והמשמעותית עם הקהילה היהודית בצפון אמריקה", הוסיף נשיא הפדרציות היהודיות, אריק פינגרהט: "הקשר של הפדרציות עם ישראל מהווה היבט מכריע בטיפוח קהילות יהודיות פורחות, בריאות, בטוחות, אכפתיות, מכילות, משכילות, מעורבות בקהילות הרחבות שלהן ומחוברות לאוכלוסייה היהודית הגלובאלית".

ארגון הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה (JFNA) מהווה עמוד התווך של הקהילה היהודית המאורגנת בארה"ב ובקנדה, ומייצג 146 פדרציות יהודיות ומעל ל-300 קהילות רשת. JFNA מגייס ומפיץ יותר מ-2 מיליארד דולר בשנה, זאת באמצעות תכניות תמיכה בקהילות יהודיות בצפון אמריקה ובישראל.