אסף זמיר
אסף זמירצילום: Hadas Parush/Flash90

השר לשעבר אסף זמיר שייכנס בקרוב לתפקיד הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק, הגיע אל העיר במטוסו של ראש הממשלה נפתלי בנט.

זמיר הצטרף לנסיעת בנט לעצרת האו''ם וטס עימו מנמל התעופה בן גוריון. זו לא ההגעה הרשמית של אסף זמיר לניו יורק ובקרוב הוא צפוי לעבור להתגורר שם יחד עם רעייתו מאיה ורטהיימר ובתם אסיה.

בנט נחת בניו יורק הבוקר (ראשון) ובהמשך ייפגש עם שר החוץ של בחריין ועם השר לענייני מדינה במשרד החוץ של איחוד האמירויות.

מחר לאחר נאומו בעצרת הכללית של האו"ם, ייפגש ראש הממשלה עם הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה וראשי ארגונים נוספים. כמו כן, ייפגש בנט עם מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, ועם שגרירת ארה"ב לאו"ם, לינדה תומאס-גרינפילד.

לפני המראתו מנתב''ג אמר בנט: "אני יוצא עכשיו לעצרת הכללית של האומות המאוחדות. זו במה בינלאומית חשובה, ואני מאוד שמח על ההזדמנות להביא את הקול של ישראל, של הישראלים, לאותה במה חשובה. זו הזדמנות לספר את הסיפור שלנו, על המקום של ישראל במרחב, על הרוח המיוחדת של הישראלים ועל התרומה שלנו לעולם.

"אנחנו לא מגדירים את עצמנו לפי אחרים - לא איראן ולא הפלסטינים. אני מציע למנהיגים שלהם לעסוק באנשים שלהם, בשיפור המצב שלהם, ולהפסיק באובססיה הזאת למדינת ישראל".

ראש הממשלה התייחס לסיוע האמריקני לכיפת ברזל: ״בזמן האחרון היו כמה רגעים חשובים בראשם הניצחון הגורף בבית הנבחרים האמריקני. ברגע האמת האמריקנים תומכים בנו תמיכה גורפת. יש קבוצה קטנה אנטי ישראלית שעושה הרבה רעש אבל הם נכשלו״.