הנחת אבן הפינה בדולב
הנחת אבן הפינה בדולב צילום: דוברות

מול נוף המרהיב של הרי בנימין הונחה היום (ראשון) אבן פינה לשכונה חדשה שנבנית בלב הישוב דולב בבנימין.

בשלב ראשון ייבנו בשכונה 60 יחידות דיור ובהמשך צפויות להיבנות עוד כ-80 יחידות, אשר יהוו חיזוק משמעותי הן לקהילה והן להתיישבות בכלל.

המורכבות בתוואי השטח ועלויות הפיתוח הנכבדות עיכבו את בניית השכונה. אולם, בישוב הקהילתי אשר חוגג בחג סוכות זה 38 שנים להיווסדו, כבר נערכים למכירת הבתים ולקליטה עתידית של משפחות חדשות וזוגות צעירים, שיבואו להתיישב בחבל הארץ היפיפייה ויצטרפו ל-320 המשפחות שכבר גרות בקהילה התומכת והגדלה.

צילום: דוברות

עוד באותו נושא:

חבר הכנסת לשעבר מוטי יוגב, יו"ר מזכירות דולב: "למרות כל המנסים לעכב, אנו זוכים בשנתו ה-38 של הישוב דולב להניח היום אבן פינה לשכונה חדשה של 60 יחידות דיור. בהמשך צפויה להיבנות מתחתיה שכונה נוספת, כך שבלב הישוב ייבנו 140 יחידות וישנן עוד תוכניות רבות בדרך. אנו נמשיך ונחזק את האחיזה בחבל בנימין ובארץ ישראל כולה, לשמחת חג הסוכות ולשמחת עם ישראל כולו".

הרב יחזקאל קופלד, רב הישוב דולב: "אנו בחול המועד סוכות, והתזמון של האירוע ביום ההולדת של דולב משתלב בחגיגות רבות. דולב קמה בסוכות ואני מאמין שיש לה סייעתא דשמיא, שיש לנו כאן חיים עם תוכן ומשמעות, תיקון עולם ובניית הארץ. תודה לאל אחרי מהלכים של שנים רבות הגענו סוף סוף להתחלת הבניה בשטח, ובעזרת ה' בשנים הקרובות יהיו לנו כאן הרבה בנייה. כל זה יצטרף לפרויקט הגדול של ישוב הארץ, בניין עם ישראל וגאולת ישראל, ונהיה כולנו שותפים מלאים לכך".
צילום: דוברות


הקפאת הבנייה מאיימת כבר זמן רב על התפתחות ההתיישבות ביהודה ושומרון. כזכור הוגשו בקשות בנייה ללמעלה מ-6,000 יחידות דיור, אולם מתוך כ-2,000 יחידות דיור שאישר ראש הממשלה בנט וכבר זמינות לבנייה, אושרו בבנימין 14 יחידות בלבד. כך מתעכבות שכונות רבות בשטח ואיכלוס יהודה ושומרון, זאת אל מול הבנייה הבלתי פוסקת של הרשות הפלסטינית בשטחים הפתוחים ביהודה ושומרון, לקראת תפיסת שטח ויצירת רצף התיישבות פלסטיני.

צילום: דוברות
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו