אבי סעידיאן, אחיו של איציק, שנפצע באורח קשה כשהצית את עצמו לפני כחמישה חודשים מול אגף השיקום במשרד הביטחון, מספר בראיון לערוץ 7 על מצבו של איציק שהיום חל שיפור במצבו.

"לפני חמישה חודשים הוא היה במלחמות יומיומיות של השתלות עור וניתוחים קשים של 8-9 שעות ובשבוע שעבר קיבלנו את הבשורה שרוצים להעיר אותו ושהוא יגיב. יצחק נלחם בצורה מטורפת והרופא מגדיר את זה כנס רפואי", אומר אבי המספר כי כבר לפני יומיים כאשר נכנס לחדרו של אחיו הבחין בתגובות של איציק בעיניים לפניותיו ושאלותיו.

"ברוך ה', העור נתפס והוא מתחיל להשתקם", אומר אבי המספר את הקושי האישי שלו לראות את אחיו במצבו הקשה מנסה להתמודד ולהזיז מעט את ראשו. לזאת הוא מוסיף ומציין כי המצב עדיים קשה ועדיין נדרשים ניתוחי השתלה במקומות מסוימות בגוף שספג כוויות ברמה של 95 אחוזים. "השיפור ממש קל ויש עוד הרבה עבודה".

"המערכת החיסונית שלו מאוד חלשה. רוב ההשתלות נתפסו, הורידו לו מעט את חומרי ההרדמה כדי שיתקשר קצת עם הסביבה, אבל עדיין יש עוד הרבה בעיות מסביב שצריך לצלוח אותן, בעזרת ה' בזכות התפילות של עם ישראל שאחי עשה את זה למענו, למען עם ישראל", אומר אבי המתאר את האלפים שנהרו מאז היום הראשון לפציעתו של אחיו ובהם מכל מגזר ומכל מקום לבית החולים על מנת לחזק את המשפחה.

לדבריו הלומי הלם מספרים למשפחה כי בעקבות האירוע הקשה של איציק החלו באגף השיקום להתייחס אליהם ולבקשותיהם אחרת. "גם הרמטכ"ל, גם מנכ"ל משרד הביטחון, גם זיו שילון כולם אומרים שבזכותו הרפורמה שתשנה את המצב. הלומי קרב צריכים לקבל יחס מיוחד. אחי לחם בסג'עיה למען עם ישראל ללא פחד וניסה להציל והקריב את עצמו למען עם ישראל".

את הרפורמה במשרד הביטחון לטובת הלומי הקרב שיקבלו טיפול, גם נפשי, בתוך המערכת הצבאית, גם שנים אחרי פגיעתם, מברך אבי סעידיאן ורואה בכך תוצאה ישירה של ההקרבה האישית של איציק. "הוא זעזע את כל המדינה והקריב את עצמו. לצערי הוא שר את עצמו בבנזין והקריב את עצמו. לא היה אכפת לו מעצמו אלא מהאנשים הפשוטים".

את דבריו חותם אבי בבקשה מהעם כולו להמשיך ולהתפלל לרפואתו של אחיו ללא הפסקה, לא לשכוח אותו "והנס הזה קורה לאט לאט. אל תשכחו שהוא עשה את זה למענכם ולא היה אכפת לו מעצמו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו