התמונה בה השתמשו בארגון עמק שווה
התמונה בה השתמשו בארגון עמק שווה צילום: אלימלך קרזן

במסגרת הסכם פשרה, ארגון השמאל הקיצוני 'עמק שווה' ישלם לאלימלך קרזן ממנהלת חברון 2,500 ש"ח, לאחר שהשתמשו ללא רשות בתמונה שהוא צילם.

מדובר בתמונה של תחילת העבודות לשיפוץ והנגשת מערת המכפלה שצילם קרזן, ששיתף ארגון השמאל בחשבון הטוויטר הרשמי שלו, כאמור, ללא אישור מקרזן.

קרזן שיגר לפני כחודש מכתב התראה לפני תביעה לארגון השמאל הקיצוני 'עמק שווה' בגין הפרת זכויות יוצרים לכאורה.

'עמק שווה' הוא אחד מהארגונים שערערו נגד הנגשת מערת המכפלה וערעורם נדחה. לאחר שהחלו בפועל העבודות להנגשת ושיפוץ מערת המכפלה, השתמשו בארגון 'עמק שווה' בתמונה פרטית שצילם קרזן מעבודות ההנגשה ויחד איתה פרסמו הודעה עם מסריהם.

עוד באותו נושא:

בחשבון הטוויטר הרשמי של הארגון נכתב יחד עם התמונה: "העבודות לבניית המעלית במערת המכפלה החלו אתמול. להבנתנו, אופי המבנה והגודלו, מראים שאין מדובר רק במעלית לטובת בעלי מוגבלויות אלא שינוי משמעותי במתחם. בנית המעלית היא שינוי בסטטוס קוו וחיזוק האחיזה של המתנחלים באתר הקדוש".

לאחר שדרש 50,000 ש"ח פיצויים במסגרת ההתראה לפני תביעה, הסכים קרזן להתפשר באמצעות עורך דינו מיכאל ליטווק, לקבל סכום של 2,500 ש"ח ולא לתבוע את 'עמק שווה'.

עורך הדין ליטווק מארגון 'בצלמו' מסר: "אני שמח שארגון עמק שווה הבינו שפגעו פגיעה חמורה במרשי ומוכנים לפצותו על כך. מצער מאוד כי ארגון המתיימר לדאוג לשוויון מנסה לתקוע מקלות בהנגשת מערת המכפלה. שוב השמאל הקיצוני מתגלה במלוא צביעותו. נפעל ככל יכולתנו לטובת בעלי המוגבלויות, שגם להם הזכות לשאת תפילה בקברי אבות. בטוחני שהכסף ישמש לדברים טובים ולהגברת הבאת מבקרים ומתפללים למערת המכפלה''.

מארגון ''עמק שווה'' נמסר בתגובה: ''מוזר שמי שדרש 100,000 שקל לפני פחות מחודש והסתפק ב-2,500 שקלים בלבד שבהם כלול גם הוצאות לעורך דינו, רץ לספר על כך לחבר'ה.

''כפי שאמרנו גם אז, צר לנו מאד שהשיח הפוליטי הגיע למצב כזה שאת צדקת הדרך פורטים לשקלים, אבל אם כבר זו הדרך שבה בוחרים להתווכח, נראה שראש מנהלת מערת המכפלה הלך 97.5% מהדרך אלינו כדי להגיע לעמק השווה. בכל מקרה, אנחנו מצטערים על כך שייתכן ופגענו בזכויות היוצרים שלו ולכן גם ברגע שגילינו זאת מיהרנו להסיר את התמונה ולהתנצל'', לשון התגובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו