תומכי נתניהו התפרצו, סילמן נאלצה לעזוב
תומכי נתניהו התפרצו, סילמן נאלצה לעזוב צילום מסך

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו שוחח הבוקר (שני) עם פעילת הליכוד חני זרקא שהוכתה על ידי פעיל מפלגת ימינה בעיר חריש, לאחר שזרקא הגיעה להפגין נגד כנס של ''ימינה'' בהשתתפות יו"ר הקואליציה עידית סילמן.

בליכוד אמרו כי זרקא "הוכתה בצורה אלימה ונפשעת על ידי יוסי אזרחי - ראש מטה מפלגת ימינה בישוב חריש. התקשורת מתעלמת או מציגה את הדברים בצורה מעוותת. שוב ארגוני הנשים נעלמו. והם עוד מדברים על הסתה. בושה''.

במוצאי השבת האחרונה הגיעו כמה תומכי נתניהו להפגין נגד כנס פעילים של ח"כ סילמן בעיר חריש. יוסי אזרחי, איש ימינה ותושב חריש, הדף באלימות את חני זרקא שנכנסה לשטח הפרטי שלו. היא סובלת משברים בידיים וברגליים.

בהמשך נחקר אזרחי במשטרה. בסיום החקירה הוא ביקש להגיש תלונה נגד זרקא ולאחר מכן שב לביתו. אזרחי קיבל צו הרחקה של 14 יום מזרקא.

עוד באותו נושא:

זרקא התראיינה לשרון גל ב'גלי ישראל', ושיחזרה את רגעי התקיפה אמש. "אני פשוט בהלם שאבד לנו חופש הביטוי", אמרה. "לא יתכן שאדם יעמוד בשטח ציבורי, לא פרטי, בניין ציבורי בחריש - ויבוא אדם בשם יוסי אזרחי שארגן כנס לעידית סילמן, זרק את הבן שלו מהידיים ואז דחף את הבן שלי, אחר כך בא עלי והעיף אותי למדרכה ונתן לי אגרוף".

"אני בהלם ממשטרת ישראל", הוסיפה. "היו שם שני שוטרים והכל מתועד. שוב, לא היינו בשטח פרטי, יוסי קלט אותנו אז הוא בא אלי ושאל 'באתם להפגין פה?', הסוכה של סילמן הייתה בחניה, הוא התחיל לארגן שם את הסוכה".

אזרחי הגיב בשידור: "אני מצר על כל מה שקרה אתמול, אני חד משמעית לא מסוגל להכיל את מה שקרה אתמול. הותקפתי אתמול על ידי עשרות מפגינים שהגיעו אלי הביתה, לשטח הפרטי שלי. אני מקבל הפגנות, אבל אל תכנסו לשטח הפרטי שלי. מדובר בפרובוקציה, זה שטח פרטי בחניון של הבניין שרשום בטאבו".

"הם הגיעו עם מגאפונים וצעקו", אמר. "אני יודע שהסרטון הזה נראה רע אבל הסכמתי לעלות לשידור כי אף אחד לא פרסם איך חצי שעה התחננתי שלא יכנסו, דיברתי עם המשטרה. אף אחד מהם לא תושב חריש, הם הגיעו למקום כדי לייצר פרובוקציה".

"אני בסערת רגשות מאתמול", הוסיף. "נחקרתי ושוחררתי אחרי שעה כשהצגתי את כל הטיעונים. אם נצטרך - יגיעו עדים שראו את כל האירוע. קיבלתי הרחקה של 14 יום ממנה. אף אחד לא מפרסם איך הבן שלי בן השלוש נזרק על הרצפה וצרח. אף אחד לא מראה איך בעלה של אותה אישה איחל מוות בייסורים בפנים של אשתי. התחננתי שהבריונים יצאו מהשטח הפרטי שלי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו