ח"כ סמי אבו שחאדה
ח"כ סמי אבו שחאדהצילום: דוברות

יו"ר מפלגת 'בל"ד', ח"כ סמי אבו-שחאדה, תקף היום (רביעי) את ראש הממשלה נפתלי בנט, לאחר שזה האחרון לא התייחס, לטענתו, לסוגיית הפלסטינים בנאומו בעצרת האו"ם.

ח"כ אבו שחאדה כינה את ראש הממשלה "מנכ"ל מועצת רש"ע לשעבר", כשהוא מתכוון לתפקיד אותו מילא בנט במשך כשנתיים החל משנת 2010 כמנכ"ל מועצת יש"ע.

"לא הופתענו מנאומו באו"ם של מנכ"ל מועצת רש"ע לשעבר וכיום ראש ממשלת ישראל והתעלמותו מקיום עם שלם תחת כיבוש", כתב ח"כ שחאדה.

"עמדת הממשלה היא הוכחה לפתולוגיית ההכחשה של הכיבוש והנכבה מהן סובלת החברה היהודית בישראל", הוסיף. "אולי את מרצ והמאוחדת אפשר למחוק בנאום, אבל את העם הפלסטיני לעולם לא יוכלו למחוק".

גם יו"ר מפלגת מרצ, שר הבריאות ניצן הורוביץ, התייחס ב'כאן 11' להיעדרות הנושא הפלסטיני מנאום בנט באו''ם. "זה לא סוד שיש לי חילוקי דעות עם בנט בנושא המדיני", אמר. "פתרון שתי המדינות להשקפת מרצ הוא הדרך היחידה לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים. אני מאמין שיש פרטנר וגם בממשלה הזו אנו מקיימים מגעים עם הפלסטינים".

יש לציין כי ראש הממשלה בנט כן התייחס לסוגייה הפלסטינית, אך לא התייחס לפתרון המדיני שמקדם מחנה השמאל בישראל.

"הישראלים לא מתעוררים בבוקר במחשבה על הסכסוך", אמר בנט בנאומו בעצרת האו"ם. "הישראלים רוצים לחיות חיים טובים, לדאוג למשפחות שלנו ולבנות עולם טוב יותר עבור ילדינו. משמעות הדבר היא שמפעם לפעם, יתכן שנידרש לעזוב את משרותינו, להיפרד ממשפחותינו ולמהר לשדה הקרב כדי להגן על מדינתנו, בדיוק כפי שחבריי ואני נדרשנו לעשות".

"אין לשפוט אותם על כך", הוסיף. "ישראלים זוכרים את הזוועות החשוכות שהיו בעברנו אבל הם נחושים להישיר מבט לעבר העתיד, לבנות עתיד טוב יותר".