שוטר מג"ב תועד היום (רביעי) כשהוא מכה נער גבעות בעזרת הרובה שלו, במהלך פינוי המאחז שנבנה בחודשים האחרונים סמוך ליישוב יצהר בשומרון.

כזכור, כוחות משטרה ומנהל אזרחי הגיעו הבוקר להרוס מאחז בלתי חוקי שהוקם לפני כמה חודשים סמוך ליישוב יצהר בשומרון. עשרות פעילי ימין, רובם נערי גבעות, מוחים נגד ההרס ומנסים למנוע אותו. אחד הנערים קיבע את רגלו לתוך רצפת בטון באחד המבנים במאחז.

במהלך הפינוי האלים תועד שוטר המשרת במשמר הגבול כשהוא מניף את הרובה האישי שלו מעל נער גבעות שעומד כפוף תחתיו, וחובט בעצמות גבו.

בתוך כך, 2 קטינים נעצרו במהלך הפינוי. עו"ד נתי רום מארגון 'חוננו' מסייע לעצורים.

כפי שפורסם, לקראת פינוי המאחז כבל את עצמו אחד הנערים למתקן ברזל בתוך אחד המבנים. איילת השחר הכהן, תושבת יצהר ואמו של הנער שכבל את עצמו, אמרה: "יש מגמה לחסל את הנוער המתוק הזה.

מסירות הנפש של נערים שחיים בלי חשמל ומים ומיישבים את אדמות ארץ ישראל, זה משהו שהמדינה לא מוכנה לסבול".

לדבריה, "בכפרים סביב הישוב, ירי חי על חיילים, זריקת בקבוקי תבערה ואבנים ובניה לא חוקית בכמויות אסטרונומיות, אך אותם המדינה דווקא בוחרת להכיל".

מדוברות המשטרה (מג"ב) נמסר בתגובה: "משעות הבוקר המוקדמות פועלים לוחמי משמר הגבול, צה"ל ויס"מ לפינוי מבנה לא חוקי בשטח צבאי סגור הסמוך ליצהר. במהלך פינוי, נער כבן 15 התבצר בתוך המבנה כאשר יצק את רגלו בבטון לתוך יסודות המבנה. החשוד חולץ ונעצר. כמו כן במהלך הפינוי עשרות מתיישבים החלו להתפרע והשליכו חפצים לעבר הכוחות, כמו כן הושלכה אבן לעבר ניידת מג"ב".

"סרטון שהופץ ונערך בצורה מבוקרת שלא משקפת את המציאות. רגע לפני שצולם הסרטון החשוד ניסה לדחוף לוחם מג"ב ולהיכנס לתחום המבנה הלא חוקי, נתן לו מספר בעיטות ומשך את הלוחם. כתוצאה מהמשיכה הלוחם התגלגל יחד עם החשוד שברח מהמקום", נמסר. "סה"כ נעצרו 4 חשודים, 2 בגין הפרת צו, חשוד על הפרת סדר והחשוד שהתבצר. ההריסה הסתיימה וכרגע צוותים של לוחמי משמר הגבול פועלים לאבטחת המקום".