מחלקת קורונה
מחלקת קורונה צילום: David Cohen/Flash90

למרות ההבטחות לתקנים עבור בתי החולים המתמודדים עם עומס רב של חולים ומצוקת כוח אדם בעקבות משבר הקורונה, רובם המוחלט לא אושר על ידי משרד האוצר, כך פורסם הבוקר (חמישי) בכאן ב'.

על פי הפרסום, מנהלי בתי חולים טוענים, כי קבלת התקנים הותנתה בנתוני תחלואה גבוהים שאין להם היתכנות, מתוך כוונה שלא להוציא את המהלך לפועל.

נזכיר כי לפני כחודש וחצי הבטיח ראש הממשלה נפתלי בנט תקציב של כשני מליארד וחצי שקלים למערכת הבריאות, אשר יועד לתוספת מיטות ותקנים בבתי החולים.

שר הבריאות ניצן הורוביץ פירט אז וסיפר שמדובר בכ-2,000 תקנים שיתווספו באופן מיידי למערכת הבריאות כעובדים מהמניין ולא כעובדים זמניים.

אלא שהמהלך תוכנן להתבצע בשני שלבים על פי מספר המאושפזים. שלב אחד - כאשר הם מגיעים ל-1,200 מאושפזים ו-600 חולים קשים בתי החולים זכאים לפעימה של 100 רופאים ו-500 אחיות. אותה הם קיבלו. השלב השני יצא אל הפועל רק אם יהיו 2,400 חולים שמאושפזים בבתי החולים ו-1,200 חולים שמצבם קשה - מספר שכרגע נראה רחוק מאוד מהמציאות.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי בניגוד לנטען, אין התניה לתקצוב בתי החולים במספר חולי קורונה גבוה וכי באופן טבעי, ככל שהעומס על בתי החולים עולה, יש צורך בכח אדם נוסף על מנת להתמודד עם העומס. "כוח אדם זה אינו מייצר רופאים בן רגע, אלא מסיט כוח אדם רפואי מהקהילה אל האשפוז".

בבתי החולים אמרו כי מדובר בטענות שאינן נכונות והתקצוב הותנה באופן ברור במספר החולים.