דוד אלחיאני
דוד אלחיאני צילום: ערוץ 7

דויד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית בקעת הירדן, מוחה על פגישותיהם של שרי הממשלה עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

"הריצה של שרי הממשלה לפגישות ותמונות עם מכחיש השואה ומי שמשלם משכורות למחבלים ולרוצחים – היא חמורה ומסוכנת", תוקף אלחייני. "אבו מאזן הוא מושחת ומשתמש בכסף של התושבים שלו לממן טרור ולפגוע במדינת ישראל בעולם.

"פגישות איתו רק מעודדות את השנאה והחיכוך ולא מביאות שקט. שלום יצמח מהשטח ולא מהנהגה מושחתת. שרי ממשלה שרוצים לעשות שלום ראוי שישקיעו בתשתיות ובכלכלה באזור, וגם בדאגה לבריאות וחיסונים לכל תושבי האזור", הוסיף יו"ר מועצת יש"ע.

כזכור, שר הבריאות ניצן הורוביץ צפוי להיפגש הערב (ראשון) עם אבו מאזן ברמאללה. ראש הממשלה בנט שמכיר את דבר הפגישה לא מנע עד כה את קיומה. במערכת הביטחון עודכנו על התאריך העקרוני לצורך תיאומים בין הצדדים.

יו"ר הרשות הפלסטינית הוא שהזמין את שרי מרצ לפגישה. המוזמנים הם שר הבריאות ויו"ר המפלגה ניצן הורוביץ, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ויו"ר סיעת מרצ ח"כ מיכל רוזין.

הזמנה של אבו מאזן להורוביץ ופריג' לא נועדה לדון בהכרח נושאי בריאות, אלא בנושאים פוליטיים – כנציגי מפלגת מרצ.

שר הביטחון בני גנץ נפגש לפני כחודש עם יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה. מלשכתו של גנץ נמסר אז כי השניים דנו בנושאים ביטחוניים-מדיניים, אזרחיים וכלכליים. ראש הממשלה בנט עודכן על הפגישה ונתן אור ירוק לקיומה.

בסוף השבוע שעבר נאם יו"ר הרשות הפלסטינית בעצרת האו"ם והציב אולטימטום לישראל: "יש לישראל שנה אחת לסגת לגבולות 1967 כולל מזרח ירושלים", אמר אבו מאזן בנאום שהוקלט מראש.

"במהלך השנה הזאת נשרטט את הגבולות ונעבוד על הסדר קבע בחסות הקוורטט ולפי החלטות הקהילה הבינלאומית", הוסיף יו"ר הרשות הפלסטינית. הוא אמר כי במקרה שישראל לא תעמוד באולטימטום שלו, "נלך לבית הדין בהאג כדי שיקבל החלטה לגבי החוקיות של הכיבוש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו