עמית סגל באולפן ערוץ 7
עמית סגל באולפן ערוץ 7 צילום: ערוץ 7

הפרשן הפוליטי עמית סגל התייחס היום (שני) לפגישת נציגי ממשלת בנט ממפלגת מרצ עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

כזכור, יו"ר מפלגת מרצ ושר הבריאות ניצן הורוביץ, השר לשיתוף פעולה אזורי עיסאווי פריג' ויו"ר סיעת מרצ ח"כ מיכל רוזין נפגשו אתמול במוקטעה ברמאללה עם יושב ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס.

שר הבריאות הורוביץ נטש את ישיבת קבינט הקורונה על מנת להגיע בזמן לפגישה. השר הורוביץ אמר בפגישה: "למרצ יש משימה בתוך הממשלה, לשמור על פתרון שתי המדינות בחיים. לא לתת לו להיעלם, ולא לחבל בסיכוי להגיע אליו בעתיד, כי אין אף פתרון אחר.

במהלך הפגישה אמר אבו מאזן לשרי מרצ: "תגידו לאיילת שקד שאני רוצה לפגוש אותה". שרת הפנים שקד צייצה בתגובה: "לא יקרה. לא אפגש עם מכחיש שואה שתובע את חיילי צה״ל בהאג ומשלם לרוצחי יהודים".

"לפעמים עושים שלום עם רודנים", כתב סגל בחשבון הטוויטר שלו. "זה קורה בשילוב 2 נסיבות: זניחת המלחמה וכוח פוליטי. שעה לפני פגישת אבו מאזן-מרצ הוא צלצל לנחם קרובי מחבלים, שלהם הוא משלם מיליונים. אין לו שום יכולת להביא הסכם. המפגש איתו הוא יריקה בפרצוף של משפחות שכולות עבור פוטו אופ. רפלקס מותנה, סטטוסים משנות ה-90".

"בנוסף, העובדה ששר הבריאות נוטש קבינט קורונה באמצע הזויה", הוסיף. "אם לבנט אין יכולת פוליטית ו/או חשק למנוע מהורוביץ להיפגש עם אבו מאזן בניגוד לקו שהוא עצמו התווה, המינימום המתחייב היה לדרוש מהרודן מרמאללה להתאזר בסבלנות עוד רבע שעה, עד שיסתיים הקבינט. אף ציוץ לוחמני של שקד לא יכסה על זה".