רגע התקיפה של הרב מאלי ושנדוביץ'
רגע התקיפה של הרב מאלי ושנדוביץ' ללא קרדיט צילום

בית המשפט השלום בתל אביב הרשיע אתמול (שני) את הערבים שתקפו את הרב אליהו מאלי בעבירות של תקיפה ואיומים. במסגרת הסדר הטיעון שלהם, יקבלו התוקפים עונש מינימלי של עבודות שירות.

כזכור, ראש ישיבת ההסדר ביפו הרב אליהו מאלי הותקף לפני כחצי שנה באלימות על ידי שני ערבים. בתיעוד מהמקום נראה אחד הערבים בועט ברב מאלי בעוד השני מאיים עליו.

מנכ"ל הישיבה משה שנדוביץ' יחד עם ראש הישיבה הרב מאלי הגיעו לאחד הרחובות ביפו על מנת לרכוש שטח מיהודי לטובת הישיבה ותלמידיה. כשהם הגיעו למקום, הקיפה אותם קבוצת ערבים שהחלה להתנכל ולצעוק אליהם.

השניים הוציאו מכיסם את הטלפון הנייד בכדי לתעד, והערבים בתגובה תקפו באלימות רבה. מנכ''ל הישיבה נזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

הפרקליטות הגיעה להסדר עם שני התוקפים כי הם יודו בתקיפה המיוחסת להם, ויקבלו עונש מזערי של עבודות שירות. במסגרת הסדר הטיעון, המדינה תבקש לגזור על נאשם אחד תשעה חודשי שירות ועל השני חמישה.

סגן נשיא בית המשפט השלום בתל אביב, השופט רועי פרי, הרשיע את השניים בעבירות המיוחסות להם, ובהתאם לתסקירי שירות המבחן ועמדת הממונה על עבודות השירות - יגזרו עליהם ככל הנראה מספר חודשים של עבודות שירות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו