דודי אמסלם
דודי אמסלם צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ דוד אמסלם מהליכוד מחדש את ניסיונות החקיקה נגד עמיתו לסיעה ח''כ ניר ברקת.

אמסלם הגיש הצעת חוק להגבלת סכום גיוס התרומות ל-100 אלף שקלים בשנה - גם מהונו האישי של נבחר הציבור ובני משפחתו לצורך פעילות פוליטית.

בכנסת הקודמת ניסו מספר ח"כים מהליכוד להגיש הצעה דומה אך היא נכשלה. ההצעה עשויה לפגוע פגיעה קשה בקמפיין שמנהל ברקת המסתמך במידה רבה על כספו שלו.

בכיר בליכוד אמר לערוץ 7 בתגובה: ״דודי אמסלם הצטרף לגדעון סער ושרן השכל בהצעת חוק פרסונלית נגד ניר ברקת בצעד שיקבור את נתניהו. אמסלם יחד עם גדעון נותן לגיטימציה לחוקים פרסונליים וכך מכשיר את החוק הפרסונלי נגד נתניהו שימנע ממנו להתמודד. גדעון סער משתמש באמסלם כדי לקדם חקיקה פרסונלית שתחסום את נתניהו וניר ברקת.

''במקום להתאחד נגד הממשלה, דודי אמסלם יורה בתוך הנגמ״ש ונותן לגיטימציה לקואליציה לקדם חוקים פרסונליים נגד נתניהו. הנזקים שעושה אמסלם לליכוד שהודיע שהוא נגד חוקים פרסונליים הם חסרי תקדים. חוקים פרסונליים מתאימים לצפון קוריאה ולאיראן לא למדינת ישראל״, הוסיף הגורם.

בשנה שעברה, כאשר החוק על ידי חברות הכנסת אסנת מארק ושרן השכל מהליכוד, התבטא ח"כ יריב לוין בעד החוק ואמר "נבחר ציבור צריך לפעול רק עם המימון שניתן לו כנבחר ציבור כדי לשמר את השוויוניות. לכן קידמתי את חוק הפריימריז (לא לגייס תרומות) ולכן העיקרון שבבסיס הצעת החוק הזה הוא נכון".

בדברי ההסבר לחוק נכתב: "עד היום, המקרה של מועמד בעל הון אשר באמצעות משאביו הבלתי נדלים או משאבים של קרוביו מנסה להשתלט על מערכות פוליטיות לא הוסדר בחוק בצורה ממצה.... לעיתים קמפיין של מועמד עשיר לא יאפשר למועמדים איכותיים שאינם בעלי הון עתק להיבחר ולייצג את המגזר ממנו הם מגיעים.... לכן מוצע לקבוע 'תקרת הוצאות' של 100,000 שקלים חדשים בשנה, שהיא הסכום המקסימלי שנבחר הציבור ובני משפחתו, ביחד, יוכלו לתרום מכיסם לצורך פעילות פוליטית שגרתית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו