אלעד טנא
אלעד טנא צילום: איה אפרים

הממשלה אישרה היום (שלישי) את מינויו של אלעד טנא לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי.

טנא (49), סרן במיל׳ ביחידת דובר צה"ל, תושב מודיעין, בעל תואר ראשון ושני בתקשורת ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן, כעיהן עד היום כסמנכ"ל וראש חטיבת הדיגיטל בתאגיד השידור הציבורי.

בעבר כיהן טנא בתפקידים שונים בתחום התקשורת, בהם סגן עורך מעריב, עורך אתר nrg וסגן עורך מקור ראשון.

בשנת 2000 היה שותף לגרעין ההקמה של אתר ynet, ושימש בתפקידי עריכה שונים באתר, בהם ראש דסק החדשות במשך חמש שנים. בסוף שנת 2010 הקים את מוסף הצעירים מוצ"ש בעיתון מקור ראשון. בתאגיד השידור ''כאן'' הקים טנא את חטיבת הדיגיטל וניהל אותה במשך 6 שנים.

מאז שנת 2015 לא מונה על ידי ראש הממשלה ראש מערך הסברה, לאחר שהאחרון שהחזיק בתפקיד, לירן דן, עזב אותו. לפניו שימשו בתפקיד גידי שמרלינג, ניר חפץ ויעקב גלנטי.

ראש הממשלה נפתלי בנט בירך על המינוי וגם עקץ את הממשלה הקודמת: ''רק לפני כמה חודשים, במבצע שומר החומות, קיבלנו תזכורת כואבת לוואקום בנושא ההסברה הלאומית. ביקורת בלתי נתפסת על מדינת ישראל, כשמולנו חבורת טרוריסטים, אשר היא זו שירתה טילים על ירושלים ועל תל אביב.

''יש דברים שאי אפשר לשנות, כמו חוסר ההוגנות הבסיסי כלפינו במקומות מסוימים. זה נכון, זה קיים, אבל יש קרבות שאפשר לנצח בהם. במבצע האחרון אני חושב שאין ישראלי שלא ישב מתוסכל בבית מהעובדה שכל השונאים שלנו שיחקו פשוט מול שער ריק. לא נעשה כמעט כלום''.

בנט הדגיש: ''אנחנו נשקם את מערך ההסברה, ביחד עם משרד החוץ, בהובלת ידידי שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד, שכבר מזמן פועל בנושא. אנחנו נוודא שאנחנו מוכנים לספר את הסיפור שלנו לעולם, בשגרה וגם חלילה בחירום".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו