חקירה בקרוב
חקירה בקרוב צילום: משה שי, פלאש 90

שר המשפטים, גדעון סער, הודיע שהסכים להצעת שר הביטחון להקים ועדת חקירה לבחינת פרשת הצוללות. בראיון לערוץ 7 אומר מקורבו בעבר של השר סער ומי שתמך בו בהתמודדות להנהגת הליכוד, חבר הכנסת לשעבר עו"ד דוד מנע כי מדובר בלא יותר מאשר נקמנות פוליטית.

בפתח דבריו מדגיש עו,ד מנע כי על אף שתמך בסער בהתמודדות מול נתניהו על ראשות הליכוד, שלא כסער הוא נשאר חבר ליכוד גם כיום. את עמדתו בנושא ועדת החקירה לסוגיית הצוללות הוא אומר כעמדה פרטית "ללא קשר לנתניהו או לסער", כלשונו.

לדבריו ולטעמו של מנע "ועדת חקירה ממלכתית לעניין הצוללות יסודה בעניינים פוליטיים נקמניים. זו לא ועדה ממלכתית צרופה אלא משיקולים שאינם משפטיים", הוא קובע.

לטעמו, אכן יש לבחון כל חשד לשוחד, אך מי שאמור לבצע חקירה ובחינה של כל פרשה שכזו היא המשטרה ולא ועדת חקירה ממלכתית. "כל דבר שנוגע לשוחד צריך להיבדק, אבל מי שבודק הוא המשטרה ולא ועדת חקירה ממלכתית. ועדה ממלכתית בודקת נושאים אסטרטגיים והשלכותיהם ואם יש המלצות פליליות היא ממליצה למשטרה לחקור, אבל כאן המשטרה סגרה את התיק והיועמ"ש אמר שאין קייס לפתוח את התיק,, הוא מזכיר.

האם נראה בעיניו שאדם המתהדר ביושרה פוליטית ואישית כדוגמת גדעון סער יוביל מהלך רק בשל נקמנות פוליטית? מנע משיב בחיוב וקובע כי הדבר אכן אפשרי ואינו סותר את יושרתו של סער. "יסודה של הועדה משיקולים פוליטיים נקמניים", הוא שב וקובע ומוסיף כי הוא "מבין את בנט וסער שנתניהו ביזה והשפיל אותם. סער נבחר למקום רביעי והוא לא מינה אותו לשר וכתבתי כבר אז שהנקמה תגיע, והיא אכן מגיעה".

"זו פארסה חסרת משמעות חוץ מיצר נקמנות. ועדת חקירה ממלכתית היא דבר גדול וממלכתי בעל סמכויות שאין לועדות חקירה אחרות, שאין להן שיניים. לא צריך לבזבז את כוחה של ועידה חקירה לעניין הצוללות".