אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: istock

ראש הממשלה נפתלי בנט חשף כי המוסד ביצע לאחרונה מבצע סודי "ונועז במיוחד" בניסיון לאתר מידע חדש על גורלו של הנווט השבוי רון ארד.

הבוקר (שלישי) חושף העיתון הערבי "ראי אל יום" פרטים חדשים על הבצע, כאשר לטענת העיתון יחידה של המוסד חטפה גנרל איראני בתחומי סוריה, העבירה אותו למדינה אפריקאית בה הוא נחקר, ולאחר מכן שוחרר.

לטענת העיתון "האיראנים עקבו אחרי הפעולה לאחר שהתרחשה" ואף מציינים כי יתכן וניסיון חיסול של המיליארדר הישראלי טדי שגיא על אדמת קפריסין, שנחשפה וסוכלה על ידי כוחות הביטחון הקפריסאים, הייתה פעולת תגמול של האיראנים על חטיפת הגנרל האיראני בסוריה.

עוד באותו נושא:

"על פי מידע שהגיע ל'ראי אל יום' בנט התכוון למבצע שביצע המוסד בתוך שטח סוריה, שבמהלכו חטפה יחידה המזוהה עם המוסד גנרל איראני ולקחה אותו למדינה אפריקאית, חקרה אותו ולאחר מכן הוא שוחרר", מצטט העיתון הערבי גורם אלמוני שטוען כי הוא מעורה בפרטי המבצע הסודי של המוסד.

בעיתון מציינים גם את הצהרתו של ראש הממשלה בנט על במת הכנסת אתמול על המבצע הסודי של המוסד, שהביא לחילוקי דעות בין אנשי המוסד שחלקם טוענים כי המבצר נחל כישלון, בעוד אחרים טוענים כי המבצע הוכתר בהצלחה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו