סכין (אילוסטרציה)
סכין (אילוסטרציה) צילום: iStock

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית משפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד מחמד חרוב (20), פלסטיני מאחד הכפרים בשטחי הרשות, בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, מעשה טרור של חבלה חמורה וכניסה לישראל בניגוד לחוק.

חרוב מואשם שבערב יום הכיפורים דקר הנאשם באמצעות מברג אדם אשר סבר כי הוא ממוצא יהודי.

על פי כתב האישום שהגישה עו"ד נועה בר החליט הנאשם לרצוח אדם ממוצא יהודי זאת מתוך ממניע לאומני-אידאולוגי ובמטרה לעורר פחד או בהלה בציבור.

עוד באותו נושא:

"לצורך כך, ביום 15.9.21, ערב יום הכיפורים, הצטייד הנאשם במברג ונכנס, ללא היתר, לשטח ישראל. בשעות אחר הצהריים הגיע הנאשם ליפו והחל לתור אחר קורבן פוטנציאלי למימוש תוכניתו. הנאשם, אשר סבר כי המתלונן הוא אדם ממוצא יהודי, התקרב אליו מבלי שזה הבחין בו, תוך שצעק לעברו בערבית 'יהודי, יהודי', הטיח בראשו בקבוק מים שהיה לידו, ודקר אותו באמצעות המברג בפלג גופו העליון, בכוונה לגרום למותו", נכתב בכתב האישום.

עוד צויין בו כי "במהלך האירוע אמר המתלונן לנאשם בערבית כי הוא ערבי ולא יהודי, אולם הנאשם התעלם מדבריו והמשיך לדקור אותו. רק לאחר שהנאשם סבר כי פציעותיו של המתלונן יובילו למותו, השליך את המברג, הותיר את המתלונן מתבוסס בדמו, ונמלט מהמקום. כתוצאה ממעשי הנאשם נגרמו למתלונן חבלות חמורות הוא פונה לבית החולים, אושפז ונזקק לניתוח".

לצד כתב האישום הוגשה בקשה לעצור את מחמד חרוב עד תום ההליכים נגדו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו