תהילה שונים ומשפחתה
תהילה שונים ומשפחתהצילום: באדיבות המצלם

הרשתות הפופולאריות פייסבוק, אינסטגרם, ואטסאפ ומסנג'ר קרסו למשך שבע שעות בתחילת השבוע וישראלים רבים מצאו את עצמם מנותקים האחד מהשני וחיפשו מה לעשות עם הרבה זמן פנוי. רבים התלוננו והרגישו בחוסר, אך מנגד היו שנהנו מכל רגע של ניתוק ושקט.

תהילה שונים היא אמא לשבעה ילדים המתגוררת בבני ברק ועבורה הניתוק שנכפה על כולנו בתחילת השבוע היה שגרתי. "צוקי והחברה שם למעלה, צריכים מידי פעם להוריד את השלטר", אמרה לאחר שעות הניתוק הדרמטי.

"אני מתנתקת מהרשת בין ארבע לשמונה מידי יום ורק בשמונה ראיתי שהייתה תקלה. צריך שקט מידי פעם. גם בבקרים עד שאני לא משחררת את הילדים אני לא נוגעת בנייד כי הוא גוזל לי את הזמן אני מנסה להגיד שאנחנו מנהלים את הנייד ולא הוא אותנו", היא מספרת.

לדבריה, הילדים מחפשים את תשומת הלב של ההורים. "אני רואה אמהות בגן שעשועים יד בנייד ויד בנדנדה ואין ילד שלא מפסיק להגיד לאמא שלו תפסיקי להיות בטלפון. אם אני יכולה כולם יכולים. אני אומרת תתחילו בקטן, באמת שזה לא קל, את באמת צריכה לרצות את זה כדי להצליח", היא מסבירה ומוסיפה, "זה ארבע שעות שמוקדשות לילדים, אני עושה איתם שיעורים, אנחנו יוצאים לגינה ורק אחרי המקלחות בשעה שמונה בערב אני חוזרת לרשתות".

עם זאת ההחלטה להתנתק מהרשתות החברתיות הייתה לא טבעית עבור אחת שמעידה על עצמה שהיא אדם דיגיטלי. "זה לא היה תהליך זאת הייתה הבנה, בגלל שאני אוהבת מאוד את הרשתות החברתיות, אבל אני אמא ואני צריכה להיות עם הילדים שלי ולתת להם את תשומת הלב. אי אפשר באמת להיות מרוכזים כשאת גם בוואסטסאפ וגם בפייסבוק וגם עם הילדים. כשאת מנותקת אין הסחת דעת", היא אומרת.

"למדתי את זה מאמא שלי שלימדה אותי שאלו שעות שצריך להקדיש לילדים, היא אומרת לי את לא מד"א ולא זק"א והילדים שלך צריכים אותך וזה הכי חשוב. איזה אושר זה להיות עם ילד בגינה, הילד נהנה הרבה יותר כשאת מסתכלת עליו בעיניים", היא משתפת.

לפעמים מתרחשים מקרים חריגים שמאלצים את תהילה להישאר מעודכנת ולהדליק את הנייד. "קרה אירוע חריג בחול המועד פסח האחרון. עשינו על האש בפארק כל המשפחה ואז התעדכנתי שחבר של המשפחה עשה תאונת דרכים אז מיד פתחתי את קבוצת הפייסבוק וכתבתי פוסט בבקשה שיתפללו עליו. אז יש מקרים חריגי. אני מראש מעדכנת את כולם שבין ארבע לשמונה אני לא ברשתות. יש חריגים אבל כולם יודעים אצלי מראש שבשעות האלה אני לא עובדת".

בעיסוקה תהילה שונים מנהלת קבוצת פייסבוק בשם "נשים לב" שחברות בה למעלה מ-64 אלף נשים בעיקר דתיות מכל המגזרים. הקבוצה משמשת כקבוצת התייעצות בכל מיני נושאים ותחומים מאוכל ועד אופנה. "אני מגדירה את עצמי כפרסומאית של שידוכים ושל עסקים ומי שצריך פרסום בקבוצה גדולה פונה אליי", היא אומרת. "בימים אלה אני עובדת על אתר שידוכים אחרי שפוסטים של שידוכים שהעליתי בקבוצה הצליחו להביא לשבע עשרה חתונות".