אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

ממשלת ספרד מנסה להילחם במחירי השכירות הגבוהים ובעובדה כי צעירים רבים אינם יכולים לעזוב את בית הוריהם ולעבור להתגורר לבדם.

לצורך כך הציגה הממשלה חבילת חוקים חדשים המיועדים לשלוט במחירי השכירות במדינה, כאשר אחד הסעיפים בחבילת החוקים החדשה כולל מענק חודשים בסך 250 יורו שיוענק לכל צעיר ספרדי בגילאי 18-35 במשך שנתיים, על מנת לסייע לו לעזוב את בית הוריו ולשכור דירה חדשה.

סעיפים נוספים בחבילת החוקים החדשה כוללים תקרת שכירות לבעלי נכסים גדולים, במיוחד באזורים בהם מחירי השכירות זינקו בשנים האחרונות. ספרד נחשבת לאחת המדינות עם שיעור הבעלות על נכסים הגבוה באירופה, מה שמוביל לכך שאחוז נמוך מאוד של נכסים מוצע להשכרה, ובעלי הנכסים דורשים סכומים גבוהים במיוחד.

עוד באותו נושא:

"הצעת החוק החדשה מבקשת להכיל את מחיר דמי השכירות ולהוזיל אותה. הצעת החוק החדשה תכלול תמריצי מס לבעלי נכסים קטנים שיפחיתו את דמי השכירות שהם גובים, ותגביר את הארנונה על בתים שנותרו ריקים על ידי בעליהם. החוק החדש ידרוש כי 30 אחוזים מפרויקטים של דירות חדשות יוקצו לדיור סוציאלי", אמר פליקס בולאנוס, השר הממונה על הקשר בין משרדי הממשלה לראש הממשלה הספרדי ולפרלמנט.

הוא התייחס בעיקר לעובדה כי בערים הגדולות כמו מדריד וברצלונה עלו מחירי השכירות בצורה משמעותית בשנים האחרונות, בעוד השכר הממוצע צנח עקב מגפת הקורונה, מה שמנע מצעירים רבים לעזוב את בית הוריהם.

הספרדים עוזבים בממוצע את בית הוריהם בגיל 30, ארבע שנים יותר מאשר הממוצע באיחוד האירופי. גם ממוצע מחוסרי העובדה בקרב צעירים מתחת לגיל 25 בספרד הוא בין הגבוהים באירופה ועומד על סביב 33 אחוזים.

בממשלת ספרד מקווים כי המענק הנכבד של 250 יורו בחודש למשך שנתיים, יסייע לצעירים הספרדים לעזוב את בית הוריהם ולהשכיר דירות בעצמם בתקופה הקרובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו