מאיר פרוש
מאיר פרוש צילום: Hadas Parush/Flash90

ח"כ מאיר פרוש העריך הבוקר (שני) כי הממשלה לא תיפול בשלב הנוכחי אך פעולות האופוזיציה יפוררו אותה בהדרגתיות.

"אני לא מציע לציבור לקבל את דברי הייאוש של כל מיני אנשים. אני חושב שצריך להמשיך", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

"אני רוצה להזכיר שהממשלה של לפיד בנט נתניהו ב-2013 החזיקה מעמדה 18 חודש. היא לא נפלה ביום, היא נפלה ממכות חוזרות ונשנות שהיא קיבלה והחומה התחילה להתנועע ולהיסדק ובסוף היא נפלה. אין לי ספק שכאשר עושים ופועלים בסוף זה מצליח", אומר פרוש.

לדבריו, "עם הקמת הקואליציה ניסו להעביר חוק שארבעה פורשים יכולים להקים סיעה בפני עצמה, כי היו כאלה שחשבו שיש להם כמה מתוך הליכוד שיסכימו לבוא לממשלה, והממשלה הייתה אז חדשה, נוצצת. אבל הנה, העבודה של האופוזיציה עשתה לפחות את זה – שגם אם מישהו בליכוד חשב אז שכדאי לעבור לקואליציה, הוא היום יודע שזה דבר לא בטוח, שזו קואליציה לא יציבה".

פרוש התייחס למחאה שביצע בחדר ועדת החוקה בשבוע שעבר. "אני שמעתי ביום חמישי בבוקר שהרבאיי הרפורמי הזה (קריב) נכנס לעזרת הנשים בכותל עם ספר תורה, משהו שמאוד הכעיס אותי וכאב לי – שיניתי את סדר היום ובאתי לכנסת, אמרתי לעצמי אם הוא יודע להפריע לנו בכותל – אז נפריע לו בוועדה".

"בשבילו זו הייתה גם פגיעה יוקרתית, הוא ישב עם שולחן ומסביבו שלושים איש והוא מנהל את הוועדה והוא כל רגע חושב שזה יגמר מתישהו (קריאת התהילים של פרוש) וזה ממשיך וממשיך. אמרתי לו: אם אתה תפריע לנו בכותל אנחנו נפריע לך פה".

אשר לשמועות אודות כניסת מפלגות חרדיות לקואליציה, אמר פרוש כי "ככל שיהיו תקלות בין הממשלה למנסור עבאס, יהיו שמועות של שיחות בין הקואליציה לח"כים החרדיים. צריך לזכור שעבאס קשוח. אם יקבל כסף – ימשיך בממשלה. אחרת, אין לו מה להפסיד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו