פינוי חייל פצוע
פינוי חייל פצוע צילום ארכיון: דובר צה"ל

צה"ל מפלה לרעה חיילים פצועים בסדיר ובמילואים שמתגוררים ביהודה ושומרון. הצבא מסרב לתת לאותם חיילים הסעה לטיפולים רפואיים כמקובל, כך דיווחה כרמלה מנשה.

"צה"ל לא נותן שירותים לחיילים שמתגוררים מעבר לקו הירוק", נאמר לאילון לובינר, לוחם במילואים בן 25 שנפצע ונדרש להגיע לביקורת בבית חולים. "אני מספיק טוב לשרת בשטחים, אבל צה"ל חושש לשלוח לי רכב ליישוב ביו"ש שבו אני גר", הוא אמר.

לובינר, שגר בנופי פרת שבמישור אדומים, נפצע בשירות המילואים ברגליו וסופח לר"ם 2 לאחר שהתגלו שברים בכף רגלו. כחודש לאחר מכן הוא נזקק לביקורת אצל אורתופד בבית חולים, ומאחר שאינו מסוגל לנהוג בשל מצבו הרפואי, הוא ביקש הסעה, כמקובל במקרים דומים. לתדהמתו, נאמר לו כי השירות לא ניתן לחיילים שגרים מחוץ לקו הירוק. "תגיע עד למחסום ומשם יאספו אותך", נאמר לו. בבדיקה נוספת שערך, השיבו לו כי "זו הפקודה הקיימת כבר חצי שנה".

עוד באותו נושא:

אימו של לובינר נאלצה לקחת יום חופש מעבודתה ולקחת אותו לבית החולים. לובינר הוא לא היחיד. "אנחנו טובים להילחם ביהודה ושומרון בביטחון שוטף, אבל כשאנחנו נפגעים - הגבול עבורנו הוא הקו הירוק", אומרים חיילים אחרים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "על פי ההנחיות בצה"ל, מוניות אזרחיות בשירות צה"ל אינן מורשות לחצות את הקו הירוק, ללא מלווה נשק, וכיוון שאין אפשרות להעמיד מלווה בכל הסעה אזרחית, יש צורך שהמטופל יגיע למעבר הקרוב. צה"ל מעריך את עבודתם המאומצת של משרתי המילואים ומספק להם במקרים אלה מעטפת רפואית ולוגיסטית מקיפה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו