בני גנץ
בני גנץ צילום: Flash90

שר הביטחון בני גנץ מותח ביקורת על ראש הממשלה לאחר שחשף את המבצע הסודי בפרשת רון ארד במהלך נאומו בכנסת.

בריאיון בוועידת העלייה של העיתון ידיעות אחרונות אמר "אני הכרתי את פרטי המבצע, אני אישרתי את פרטי המבצע, אני ישבתי בדיונים המקדימים, אני כמובן ליוויתי את כל תהליך הביצוע, הייתי בסוד העניינים לגמרי", אמר גנץ.

בעיניך היא הייתה פעולה מוצלחת? "אני חושב שמדובר בפעולה חשובה, בפעולה מוצלחת מאוד מבחינה מבצעית ותהליכית. כרגע אנחנו עסוקים בלעבד את המידע שעלה מהפעולה הזו".

נכון לדעתך היה לחשוף אותה כפי שחשף אותה ראש הממשלה? "לו הדבר היה תלוי בי לא הייתי פועל לחשיפה של הפעולה הזו"

בכלל? "כן. אני מבין אבל את החשיבות במובן הזה שראש הממשלה מצא לנכון להדגיש את המחויבות של מדינת ישראל לשבויים ולנעדרים, ובמובן הזה אני מבין את המטרה של העניין הזה. ראש הממשלה ואני עובדים בצורה מאוד-מאוד צמודה על כלל נושאי הביטחון של מדינת ישראל ונמשיך לעשות את זה".

"אנחנו מפעילים מאמצים מודיעיניים מבצעיים כמו שאנשים רואים, והנושא הזה מאוד מאוד משמעותי. אני חושב שאנחנו צריכים לשמר את המחויבות שלנו לשבויי צה"ל ולנעדרים בכל אחת מהזירות, בכל אחת מהמלחמות - וזו משימה שלעולם תימשך".

אנחנו לא נתקדם מההסדרה בעזה מבלי שתהיה התקדמות בשבויים? "אנחנו אמרנו שלנו יש מדיניות מאוד-מאוד קשוחה מבחינה ביטחונית כלפי עזה. אנחנו מרחיבים אותה אזרחית-הומניטרית ככל שאנחנו יכולים, אבל אנחנו חושבים שבשביל לעשות צעדים משמעותיים של פיתוח אנחנו רוצים קודם כל רוצים לפתור את סוגיית השבויים והנעדרים. הממשלה עוסקת בזה, ראש הממשלה עוסק בזה, אני עוסק בזה ואני מקווה שהדברים האלה יתקדמו בסופו של דבר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו