שירה שובל
שירה שובלצילום: עצמי

שבוע שעבר פרסמתי כאן מאמר על 3 טיפים להתנהלות כלכלית מוצלחת.

(אם לא קראתם את המאמר הקודם לחצו על הלינק הזה) בעקבות המאמר קיבלתי תגובות רבות, חלקן היו בסגנון: "איך אפשר לחסוך 20%?" או "זה לא אפשרי לחסוך כל כך הרבה" והיו גם אלו שהתייחסו להשקעה: "אוקיי שירה, חסכנו, עכשיו מה? מאיפה בכלל מתחילים להשקיע?".

האמת היא שקשה לכתוב בכמה משפטים תשובות מקיפות לשאלות הללו (את הפרקטיקה אני עושה עם הלקוחות שלי בתהליך של ליווי פיננסי). כדי לקבל תמונה מקיפה על התנהלות כלכלית נכונה תוכלו להצטרף לפרויקט הזוגות החדש של ערוץ 7 פרויקט 2 בריבוע שם אעביר שיעורים וירטואלים בנושא כלכלה.

את כל הפרטים על הפרויקט תוכלו לקבל במשדר החשיפה שיערך ביום ראשון יא חשון (17.10.21 למניינם),

הירשמו חינם למשדר המיוחד בלחיצה כאן.

אולם, כדי שתוכלו כבר להתחיל, כתבתי לכם 2 צעדים מעשיים ליישום הטיפ הראשון כבר מחר בבוקר.

נדבר על הטיפ הראשון שעליו המלצתי בשבוע שעבר: 'לחסוך לפחות 20% מכל הכנסה שנכנסת לכם ואם בכל זאת זה סכום שכרגע קשה לכם ליישם תתחילו מסכום חודשי שאתם מסוגלים לשאת - 200 ₪ או 400 ₪.

איך מתחילים לחסוך בשני שלבים פשוטים?

א. להחליט על סכום חיסכון ראשוני שנסגור כל חודש, סכום שנוכל לעמוד בו (גם אם הוא קטן מ20% מההכנסות). ב. ליצור הוראת קבע חודשית בעו"ש שברגע שיש הכנסות סכום החיסכון שהגדרנו עובר לשם.

בשלב הראשון עד שנחליט איפה להשקיע אפשר ליצור הוראת קבע לפק"מ (פיקדון קצר מועד) על מנת להתרגל למנגנון החיסכון. בנוסף, מומלץ לתזמן את העברת הכסף בסמוך לקבלת ההכנסות עוד לפני שאר ההוצאות השוטפות בחשבון. כך אנו מרגילים את עצמנו להשקיע קודם כל בעצמנו!

אם נחכה להוציא כסף על ההוצאות השוטפות מתוך מחשבה לחסוך רק מה שנשאר בסוף, אתם כבר מנחשים מה תהיה התוצאה, נכון? ולכן! אנו יוצרים מערכת אוטומטית חודשית שתייצר לנו חיסכון כל חודש ויהי מה.

כמובן, כדי שנצליח ונשמור על איזון כלכלי נדרש מאיתנו לדעת לנהל נכון תקציב חודשי המותאם לצרכי המשפחה. באחד מהמפגשים הדיגיטליים שאעביר בפרויקט 2 בריבוע אלמד בדיוק את זה - מה הם חמשת החלקים ביצירת תקציב חודשי מנצח.

חשוב מאוד! השלב של יצירת חסכונות רלוונטי עבור זוג שהתזרים המשפחתי שלהם מאוזן (הכנסות שוות להוצאות) או שיש להם תזרים חיובי (יותר הכנסות מהוצאות). מי שנמצא במינוס בחשבון (משיכת יתר), כדאי שקודם יטפל בסגירת המינוס ורק אז יעבור ליצירת חסכונות.

הטיפ הבא עוסק בהשקעת הכסף שחסכנו ומה קורה לכסף שמשקיעים אותו. אז למה בכלל להשקיע?

ומה זה אומר להשקיע? איך מיישמים זאת?

על הנקודות הללו אכתוב במאמר הבא שלי, אז שווה לכם לעקוב.

רוצים ללמוד עוד על התנהלות כלכלית נכונה לזוגות טריים? ערוץ 7 ופרויקט 252 יוצאים במיזם הדרכה מיוחד לנשואים טריים.

הירשמו עכשיו בלחיצה כאן ללא עלות למשדר החשיפה בהשתתפות טובי המנטורים לזוגיות, שיערך ביום ראשון 17.10.21 בשעה 20:30.