ח"כ ישראל אייכלר לבנט : תתנצל או תתפטר ערוץ 7

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, עונה לראש הממשלה נפתלי בנט שאמר כי יש צורך להגביל את השפעת החרדים בישראל.

‏"ראש ממשלה לא לגיטמי עם שישה מנדטים, שבכל הסקרים מגרד את אחוז החסימה ומייצג רק את עצמו, רוצה להגביל את השפעת החרדים המייצגים מיליון איש".

"בנט, לכל הונאה יש סוף. עוד יגיע היום שתוקם ממשלה שתייצג את רצון העם, כולל הציבור החרדי שקיבל בבחירות האחרונות 16 מנדטים", דברי דרעי.

ח"כ אוריאל בוסו הוסיף, "מגוחך לשמוע את האיש עם ששת המנדטים הדורש להגביל את השפעתם של נבחרת מצויינת בת 16 נציגים זוהי שבירת שיאים בציפצוף על הדמוקרטיה, כאן המקום להזכיר לראשונה בתולדות המדינה מכהן ראש ממשלה (בתואר) עם 6 מנדטים בלבד שבכל ההסכמים החדשים הטיל גזירות איומות למגזר החרדי במעונות, בישיבות ועוד".

בנט: אני שמח שיש חרדים, צריך להגביל את ההשפע ועידת הג'רוזלם פוסט

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר כי "דבריו של בנט לא מפתיעים, הוא עשה את זה בברית האחים עם לפיד ורק התחנחן בפני הציבור החרדי כי היה צריך אותו לצרכיו. זה אותו האיש שמשקר במצח נחושה עבור נושאים שמעניינים אותו באותו רגע".

"לא מפתיע כי בנט גם יודע שהוא לא יצטרך אותנו יותר, כי זו הקדנציה האחרונה שלו במערכת הפוליטית", דברי גפני.

בועידת ג'רוזלם פוסט אמר בנט, "הסיסמה הנפוצה שאנו משתמשים בה היא ש -70% מהאנשים מסכימים על 70% מהנושאים, אז בואו נתמקד בהם. אבל למעשה, אני רואה כעת פוטנציאל גדול יותר: נתחיל לדבר על ה-30%. בישראל יש בעצם שלושה כוחות פוליטיים: כוח לאומי, שלגמרי היית אומר שהוא הימין, הגישה הגלובלית ההומניסטית שהיית מכנה אותה בערך השמאל והדתיים - חרדים ואורתודוכסים. במציאות, אנו זקוקים למעשה לשלושת הווקטורים. אנחנו המדינה היהודית, אני שמח שיש חרדים, אבל אנחנו צריכים להגביל את ההשפעה הפוליטית שלהם. לא הייתי רוצה ישראל בלי שמאל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו