נתניהו
נתניהו צילום: חיים טויטו

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו תקף את ההסכם החדש שנחתם היום (שלישי) בעמאן, להכפלת אספקת המים השנתית מישראל לירדן.

''דווקא בימים אלה שבהם ירדן מהדקת את יחסיה עם איראן, בנט הכפיל היום את כמות המים שישראל מעבירה לירדן - מבלי לקבל שום תמורה מדינית לישראל'', אמר נתניהו.

שרת האנרגיה קארין אלהרר ושר המים של ירדן מוחמד אל נאג'ר נפגשו בירדן כדי לחתום על הסכם ועדת המים המשותפת אשר מעגן את הכפלת אספקת המים השנתית מישראל לירדן למשך השנה הקרובה עם אפשרות לשנתיים נוספות.

לפי ההסכם שנחתם, ירדן תרכוש 50 מיליון קוב מים מחוץ למסגרת הסכם השלום עם ישראל והכמויות שנקבעו בו. על פי הסכם השלום, ישראל מספקת 35 מיליון קוב מים באופן שנתי לירדן.

שר החוץ יאיר לפיד אמר על ההסכם: "מברך את שרת האנרגיה, קארין אלהרר, ואת שר המים הירדני, מוחמד אל-נג'אר, על חתימת הסכם חשוב להכפלת מכסות המים לירדן. זו שכנות טובה והמשך מדינאות החיבורים של ישראל עם מדינות נוספות. זה עוד צעד בשיתוף פעולה בין ישראל לירדן בהתמודדות עם אתגרי המדינות".

"היסטוריה: חתמנו כעת על הסכם להכפלת כמות המים לירדן", כתבה השרה אלהרר בטוויטר. "זוהי אמירה חד-משמעית - אנחנו רוצים ביחסי שכנות טובים. כולי תקווה שזו סנונית ראשונה לשיתופי פעולה בין ישראל והממלכה הירדנית, שיטיבו עם שני העמים בהתמודדות עם אתגרי השעה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו