תלמידה בכיתה
תלמידה בכיתה צילום: ISTOCK

מדוע משרד החינוך מסתיר את נתוני התחלואה במערכת החינוך? שנת הלימודים תשפ"ב החלה ב־1 בספטמבר, לפני יותר מחודש ימים. אלא שעל אף הזמן הרב להיערך אליה, במשרד החינוך אינם מפרסמים את נתוני התחלואה, כך דווח בעיתון 'ישראל היום'.

בשנת הלימודים הקודמת, תחת שר החינוך יואב גלנט, היו מתפרסמים הנתונים באופן יומי והיתה תמונת מצב בנוגע למספר התלמידים החולים והתלמידים הנמצאים בבידוד בכל שכבת גיל, וכן נתונים על עובדי ההוראה.

לפרקים היו מתפרסמים גם נתוני התלמידים המתחסנים. כבר תקופה ארוכה שמשרד החינוך מפרסם רק נתונים חלקיים, בטענה כי מערכת הנתונים עדיין לא השלימה עדכון.

עוד באותו נושא:

אתמול טענו במשרד כי יפרסמו את הנתונים מחר: "עם השלמת מצבת התלמידים, המשרד החל לפרסם את נתוני התחלואה, ובכוונתו להמשיך לפרסם באופן מסודר".

במשרד פרסמו את שיעור התלמידים פטורי הבידוד בשכבות הגיל השונות, ומהם עולה כי בגילי 12-18 כ־73% מהתלמידים מחוסנים או מחלימים, בגילי 6-12 כ־26% מהתלמידים מחוסנים או מחלימים, ובגני הילדים (3-6) - 15% מהילדים.

עוד ציינו כי מבצע החיסונים בבתי הספר נמשך. עד כה חוסנו במסגרת בתי הספר יותר מ־22 אלף תלמידים. עם זאת, למשרד החינוך מצפה אתגר נוסף, אם יאושר בארץ, והוא חיסון ילדים בגילי 5-11.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו