איילת שקד ושמחה רוטמן
איילת שקד ושמחה רוטמן צילום: צילום: Sraya Diamant/Flash90

לצד הפיצוץ במגעים בין שרת הפנים איילת שקד לבין האופוזיציה וחבר הכנסת שמחה רוטמן סביב חוק האזרחות החדש, שקד ורוטמן דווקא הגיעו להבנות בסוגייה אחרת - מינוי השופטים לבית המשפט העליון.

העיתונאי זאב קם דיווח הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב׳ כי השניים קיימו שיחות רבות לאחרונה בניסיון להגיע לציר משותף בוועדה למינוי שופטים, ואף הגיעו להסכמות על שמות של מועמדים. אם השניים יגיעו לתיאום בנושא גם עם שר המשפטים גדעון סער, הם יחזיקו בווטו על הבחירה, מאחר שכדי למנות שופטי עליון נדרש רוב מיוחד של שבעה מתוך תשעה חברי הוועדה.

באשר לסוגיית חוק האזרחות, השיחות בין שקד לרוטמן פוצצו, כשכל צד טוען שהשני חזר בו מההסכמות אליהן הגיעו. משמעות הדבר היא שהיום יעלה להצבעה בקריאה טרומית חוק יסוד ההגירה של חבר הכנסת רוטמן, ובשל התנגדות הקואליציה - החוק צפוי ליפול.

גורמים בכירים בגוש המרכז-שמאל בקואליציה הציבו אולטימטום לפיו כל עוד שקד לא מקיימת את ההתחייבויות שלה למרצ ולרע"ם על תמיכתם בהצבעה על חוק האזרחות הקודם, לא תהיה הסכמה בקואליציה להצבעה על חוק אזרחות חדש.

עוד באותו נושא:

לפני חודשיים וחצי שקד התחייבה, בתמורה לתמיכת מרצ ורע"ם בהצבעה על חוק האזרחות הקודם, לאשר מאות בקשות לאיחוד משפחות של פלסטינים וערבים-ישראלים, וכן להקים ועדה שתבחן הקלות במעמד זוגות שלא קיבלו אישור אזרחות בשל איחוד משפחות.

ברשת ב דווח כי עם ניסיונות שקד לקדם מחדש את חוק האזרחות, גם בתוך יש עתיד איימו כי בלי קיום ההתחייבויות הקודמות, חוק האזרחות החדש לא יובא להצבעה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו