שקד לח"כים החרדים: החרדים חלק אינטגרלי ממדינת ישראל

שרת הפנים איילת שקד התייחסה בצהריים (רביעי) לקריאת ראש הממשלה נפתלי בנט להגביל את הכוח הפוליטי של המגזר החרדי.

שקד אמרה בוועדת הכספים: "החרדים הם חלק אינטגרלי ממדינת ישראל והם צריכים להיות גם חלק מהמאמץ הציוני ליישב את הנגב. הציבור החרדי חשוב מאוד במדינת ישראל. פוטנציאל הצמיחה במדינה יגיע משילוב חרדים במעגל העבודה. לאח שלי יש חברת הייטק, הוא מעסיק הרבה חרדים ואפשר רק להגדיל את זה''.

שרת הפנים סיפרה על נוהל חדש שיחליף את החוק למניעת איחוד משפחות. "החוק נפל לצערי הרב כי האופוזיציה הצביעה נגד. אני מכינה נוהל שיחליף את החוק. הנוהל הזה יכלול גם בדיקות ביטחוניות פרטניות וכשהנוהל יפורסם וייכנס לתוקף אז נתחיל לבדוק את הבקשות לאיחוד משפחות, כרגע הן לא נבדקות כי אנחנו מחכים לסיום העבודה על הנוהל ולאישור המשפטי שלו.

ועדת הכספים בכנסת: עימות בין השרה שקד וחברי הכנסת קיש ורוטמן חזקי ברוך

עוד באותו נושא:

''אחרי התקציב אני מתכוונת להעביר את חוק איחוד משפחות בנוסח שעבר 18 שנה והיה חוק טוב. הסיכומים עם מרצ לא קשורים לחוק ובכוונתי להעביר אותו באותו הנוסח שהיה 18 שנה'', הבהירה שקד בתגובה לשאלות של חברי הכנסת רוטמן וקיש. ''אין לו"ז לגיבוש הנוהל, אנחנו עובדים על זה, זה יכול לקחת כמה חודשים''.

שקד נשאלה גם על כוונת הממשלה להקים יישובים בדואים בנגב ואמרה כי מדובר בהחלטה שגובשה בממשלת נתניהו. ''החלטת הממשלה שהעבירה ממשלת נתניהו הקודמת על שלושה יישובים בדואים בנגב היא זו שנכנסה להסכם הקואליציוני והיא זו שתובא לאישור הממשלה בנוסח האחרון. היה נוסח שסוכם עליו בממשלת נתניהו-גנץ ואותו נוסח יעלה להחלטת ממשלה'', כך שקד.

בנט: אני שמח שיש חרדים, צריך להגביל את ההשפע ועידת הג'רוזלם פוסט

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו