ביישנות
ביישנות צילום: ISTOCK

"הערב (רביעי) אנו נמקד בשיעור השבועי כלים ויחס לרווקים המופנמים שביננו: איך להתמודד עם הקשיים הספציפיים שלהם בתקופת הדייטים, ואיך למצוא את החוזקות שבלהיות מופנם", אומר גבי דניאל, מנהל התוכן בפרויקט.

"הרבה מופנמים סובלים בתקופת הדייטינג, ועושים הפסקות ארוכות בין קשרים כדי להירגע. זה לא חייב להיות ככה. אפשר ליהנות מהדייטים וגם להצליח בהם."

ברק דרור-כהן יעביר הערב תרגול מיוחד בנושא. ברק מתאר את עצמו כאדם מופנם, שבמהלך החיים מצא את עצמו לא פעם בתחנות בהם הקשיים המיוחדים שלו כמופנם אתגרו אותו בלהצליח ולמצוא את מה שרצה. תקופת הדייטים ותהליך מציאת בת הזוג היה אחד מהם. לדבריו, הוא לא מכיר כיום אף ארגון שמתמקד בתוכן מותאם ובהדרכות לאנשים מופנמים בוגרים.

ברק עומד על הנקודות העיקריות בהם מתקשים רווקים ורווקות מופנמים: "בגדול, בכל מקום שמצריך אינטראקציה בין-אישית ותקשורת משמעותית עם הסביבה - יש קושי. כשבראש ובראשונה כמובן זה מתבטא במציאת בן-זוג.

"הרבה בחורים מופנמים מתביישים בשיחות, חלק מתקשים להוביל את הקשר, אחרים לא יודעים מספיק מה הם מחפשים שיהיה בבת הזוג שלהם", מציין ברק, "וחשוב להבין דבר נוסף: 'מופנם' היא הגדרה שיכולה לבלבל, הרבה פעמים אדם שהוא מופנם לא יגדיר את עצמו ככזה, זה יכול להיות אחד שמרצה בפני קהל, מנכ"ל של רשת גדולה או מדינאי בכיר, אבל עדיין הוא טיפוס לא מוחצן. המשותף למופנמים הוא שהם לרוב מעדיפים את הסביבה הקרובה והשקטה, מתרחק מאור הזרקורים ואיננו מרבה ליזום מפגשים חברתיים גדולים", הוא מסכם.

האימון המלא יימסר הערב לחברי הפרויקט במסגרת התכנית השבועית.

פרויקט 252 הינו המיזם הגדול והמקיף בישראל ללמידת זוגיות, לרישום מהיר לפרויקט לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו