נריה זארוג כבול אל רצפת הבית ביצהר
נריה זארוג כבול אל רצפת הבית ביצהר צילום: 'חוננו'

בוטל כתב האישום נגד תושב יצהר שבביתו התבצר נריה זארוג במתקן מתכת לפני כשנתיים בעת שהיה מורחק מאזור השומרון.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו שייצג את בעל הבית בירך על החלטת הפרקליטות לחזור בה מכתב האישום. "אנחנו מברכים את יחידת התביעות של שומרון , שבידיים נקיות בחנה מחדש את התיק, והחליטה לחזור בה מכתב האישום.

''אנחנו מקווים שמכאן ואילך אותה מדיניות עניינית תאומץ ואנחנו נשמח להפעלת שיקול הדעת הנ"ל במקרים דומים. הרבה תיקים שמוגשים כנגדי נערי הגבעות והמתיישבים היו ראויים שלא יוגשו כלל. אנחנו מקווים שזוהי תחילתה של מדיניות ראויה", אמר עו"ד פולסקי.

בכתב האישום המדובר פורטו שלבי האירוע: "במועד 10.11.19 הגיע נריה לביתו של הנאשם ביישוב יצהר. בעת כניסת השוטרים לקומת הקרקע בבית, שם שהה באותה העת הנאשם עם ילדיו, הציגו לנאשם את צו המעצר. במעמד זה שאל אחד השוטרים את הנאשם מי גר בקומה העליונה בביתו, והנאשם השיב 'לא יודע'".

תיעוד: שוטרים מנסים לנסר את הברזל הכובל את נריה זארוג לבית ביצהר באדיבות 'חוננו'

לפי כתב האישום, נריה התבצר בעליית הגג של הבית. "מששמעו השוטרים קולות של דפיקות פטיש מעליית הגג, עלו במדרגות המובילות לעליית הגג, דפקו בדלת וצעקו מספר פעמיים 'משטרה, לפתוח', אך דרישתם לא נענתה. משפרצו השוטרים את דלת הכניסה לעליית הגג, נוכחו לגלות כי מאחוריה הונחה רשת ברזל עם שרשראות ומנעולים שמנעה מהם את הכניסה לתוך עליית הגג. לאחר שהשוטרים השתמשו בערכת הפריצה ונכנסו לתוך גג ביתו של הנאשם, שם הבחינו בנריה כבול למתקן ברזל".

עוד באותו נושא:

השוטרים החלו לפעול על מנת לחלץ את נריה מהמתקן בו התבצר באמצעות שימוש בערכות פריצה שונות, ומשלא צלחו הוזעקו אל הבית כוחות כיבוי והצלה שהגיעו למקום עם כלים מיוחדים. רק לאחר כחמש וחצי שעות חולץ זארוג מהמתקן והמעצר הושלם.

"במעשיו המתוארים לעיל סייע הנאשם לנריה להפריע לשוטרים בעת מילוי תפקידם ולהכשילם בכך", הואשם תושב יצהר בכתב האישום. כאמור, לאחרונה החליטה יחידת התביעות של משטרת שומרון על ביטול כתב האישום המדובר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו