בן גביר: מי שלוקח פרוטקשן צריך לכסח אותו

מאות תושבים השתתפו בהפגנה למען בטחון הנגב בעיר באר שבע וקראו לממשלה ולמשטרה לפעול למען בטחון התושבים בסימן: "די לאלימות, רוצים משילות" ח"כ איתמר בן גביר היה הח"כ היחיד שהשתתף בהפגנה והתקבל באהדה רבה.

יו"ר עוצמה יהודית אמר בנאומו "היה חשוב לי לבוא לכאן ולומר לכם שיש לכם נציגות בכנסת, שיש מי ששומע אתכם, יש מי שנלחם בשבילכם. הדם שלכם אינו הפקר.

שמעתי היום את הממ"ז פרץ עמר שאני מעריך אותו, מדבר על כך שחייבת להיות הסדרה ואם לא תהיה הסדרה הפשע יימשך, יהיו כאן פרוטקשן ועבריינים ואני אומר לו, לא, התפקיד שלך לדאוג לתושבים, לשמור על הילדים שלהם, על התינוקות, על הנשים שסופגות הטרדות, לקיים את הוראות החוק ומי שלוקח פרוטקשן צריך לכסח אותו".

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' קרא למדינה לפעול, "המדינה הזניחה לאורך השנים את הטיפול בבעיית הפשיעה בנגב ואפשרה את חוסר המשילות. הרוב המכריע של תושבי הנגב, יהודים ולא יהודים, רוצים לחיות כאן בנגב ביחד, בשקט ובביטחון. אבל קבוצה של אנשים, שגדלה עם השנים בעקבות אוזלת היד והיעדר הטיפול של המדינה, קוראת תיגר על השאיפה והרצון של שלנו. מדינה ריבונית שמאבדת את ההרתעה ואת המשילות מובילה לאנרכיה".

"על אף הכוונות הטובות של התושבים שלנו, שרוצים להתנדב ולסייע - אין תחליף למשטרה חזקה. לאורך שנים המשטרה לא קיבלה את התקנים שהיא צריכה, ולא גייסה אנשים חדשים כפי שהיא צריכה. אחריות חלה גם על הפרקליטות ובתי המשפט. אין הרתעה, אין ענישה חזקה", כתב.