מאיר פרוש נגד זאב אלקין: "אנחנו לא זבל" ערוץ כנסת

במהלך דיון במליאת הכנסת בהצעת החוק שהגיש ח"כ מאיר פרוש לטובת חיזוק בעלי התשובה בישראל, הצעה שסורבה על ידי הכנסת, הוא תקף בחריפות את התנהלות שר השיכון זאב אלקין כלפי צרכי הציבור החרדי בישראל.

בדבריו מתח ביקורת חריפה על שרת הפנים שקד ושר השיכון אלקין על כך שעל פי דיווחים בכלי התקשורת הם פועלים לעצור את הקמתו של הרובע החרדי החדש שתוכנן לקום במערב קרית גת – ולטובת הסבתו לציבור הכללי.

"הפעולה של השר אלקין והשרה שקד המתוכננת להיעשות בקרית גת היא דבר הפוגע בציפור נפשו של הציבור החרדי בהיעדר פתרונות דיור אחרים", אמר פרוש.

בהמשך התייחס פרוש להריסת מערות הקבורה השבוע בשכונת גילה בירושלים ומיקד את ביקורתו החריפה על השר אלקין.

"השר אלקין אחראי באופן ישיר על כך שאתמול לפנות בוקר, עם תגבור של 400 שוטרים, הרסו מערות קבורה בשכונת גילה בירושלים. אני רוצה לומר לכם ששר הבינוי והשיכון אלקין, אחראי להריסת המערות האלו, כאשר הוא ידע שניתן לבצע פעולה הנדסית אחר לפתרון העניין ולטובת 120 הרוכשים שקנו שם דירות ומבקשות לאכלסן.

"הייתי איתו בקשר כדי לנסות למנוע את ההרס. תחילה ביקשתי ממנו ארכה של שבוע. שלשום ביקשתי ממנו שוב ארכה של עוד שבוע-שבועיים. אבל השר אלקין, כמנהגו, החליט מה שהחליט, וכך נהרסו מערות הקבורה.

בדבריו תיאר פרוש כיצד השר אלקין הפציר בנציגים החרדיים כי ישקלו תמיכה במועמדותו לראשות עירית ירושלים.

"אני רוצה לומר את הדברים הבאים גם כשהוא איננו נמצא כאן באולם המליאה: לפני שלש שנים הוא ביקש להתמודד על ראשות עירית ירושלים. הוא ניהל שיחות עם כל מיני אנשים. הוא גם אמר – למשל כשאני שאלתי אותו כיצד ינהג בשכונות המעורבות ובעוד נושאים העוסקים במרקם העדין ביחסי דתיים –חילוניים שלא קלים לפיתרון, והוא אמר 'סמוך עלי'.

עוד באותו נושא:

"אני יודע שלא אני, ולא מישהו אחר ששוחח איתו, אמרנו לו בפנים: 'אדוני השר אלקין, אנחנו זוכרים שכשאנחנו היינו באופוזיציה ואתה היית בקואליציה, נהגת בנו באותו נוסח – איני רוצה לומר 'רודנות' אך בנוסח של 'כך אני אומר ו'כך אני מחליט'. אז הוא כמובן לא העלה על דעתו שבעוד עשור או 12 שנה, שיבוא יום והוא יבקש להיות מועמד לראשות עירית ירושלים, מלבד העובדה שאנחנו באגודת ישראל ביקשנו להריץ מועמד חרדי.

"אבל לא אמרנו לו את זה כי לא היה צורך בזה. הוא לא נלקח בכלל בחשבון כדי שנחשוב על מועמדותו משום שהכרנו את האישיות של אלקין.

את נאומו חתם בקריאה אליו לחדול מסגנונו הנלוז כלפי הציבור החרדי. "אני מזכיר לשר אלקין את התחינות שלו שנסכים עליו כמועמד אך לא הסכמנו. ואני אומר לו היום שההתנהגות שלו גם בקרית גת נגד הציבור החרדי וגם בהריסות מערות הקבורה תהיה לו בעוכריו. אנחנו לא זבל ולא שוליים של המחנה ואי אפשר לנהוג בציבור החרדי כפי שהוא נוהג עם תשובותיו של 'כך החלטתי וכך אני עושה'. זו התנהגות בלתי מתקבלת על הדעת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו