'חתונת השנאה'
'חתונת השנאה' באדיבות ערוץ 10

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בעיר ערעור על זיכויים מעבירה של הסתה לאלימות או לטרור של ארבעת הנאשמים באירוע "חתונת השנאה" בו הונפו תמונות של בני משפחת דוואבשה שמתו בדליקה בכפרם.

נגד המזוכים, ארבעה צעירים שבעת האירוע היו קטינים, הוגש לבית משפט השלום כתב אישום שייחס להם עבירות הסתה לאלימות או לטרור. במסגרת הפרשה הוגש כתב אישום נוסף נגד קבוצה של בגירים, ובהם חתן השמחה, שמשפטם ממשיך להתנהל בפני הרכב אחר בבית משפט השלום בירושלים.

כתבי האישום נוגעים לחתונה שהתקיימה ב-2015 בה השתתפו מאות אורחים, חלקם מכרים של החשודים העצורים בגין אירוע הטרור נגד בני משפחת דוואבשה.

"במהלך החתונה ציינו הקטינים והנאשמים הבגירים בריקוד ובשירה את אירוע הטרור, תוך הנפת שלטים עליהם הודבקו תמונותיהם של בני משפחת דוואבשה, דקירת התמונות באמצעות סכינים, שריפתן באמצעות בקבוקים דמויי בקבוקי תבערה, הנפת שלטי 'נקמה', והנפת כלי נשק ודריכתם", נכתב בכתב האישום.

עוד באותו נושא:


שופט בית משפט השלום שמעון לייבו זיכה את הקטינים הנאשמים מהעבירות שיוחסו להם. קטין נוסף הורשע בעבירה של היזק לרכוש במזיד ותיקו עדיין מתנהל.

בערעור שהוגש כעת, באמצעות עו"ד אשרת שהם, מבקשת הפרקליטות מבית המשפט המחוזי להרשיע את הצעירים ולהחזיר את התיק לבית משפט השלום לגזירת עונשם.

הפרקליטות טוענת בערעור, כי פסק דינו המזכה של בית משפט השלום "לוקה בניתוח חסר ולקוי של יסודות עבירות ההסתה, ויש בו שגיאות קשות שהובילו להחלטה לזכות את הקטינים".

עוד נטען כי "קביעותיו של בית משפט השלום בטענת הגנה מהצדק ו'אכיפה בררנית' המותחות ביקורת על מדיניות התביעה בהגשת כתבי אישום בעבירות הסתה, רצופה טעויות".

בערעור נכתב, בין היתר, כי "אירוע 'חתונת השנאה' כשמו כן הוא...התבוננות מפוכחת בו מזהה על נקלה כי מדובר במקרה ייחודי בחומרתו, חריג בעוצמתו...העולה באופן מובהק כדי עבירת הסתה לאלימות".

עו"ד עדי קידר, מארגון חוננו מסר בתגובה לערעור, "לאחר חמש שנים שבהם שוב מתגלה הפרקליטות במערומיה, נחשף שוב עומק האפליה בהעמדה לדין, במקום להפיק לקח, לקרוא את פסק הדין, ללמוד ולשנות מדרכיה, בחרה הפרליטות להגיש ערעור".

"אנו סמוכים ובטוחים כי הכרעת הדין המפורטת והמנומקת הנשענת על בסיס איתן לא רק שתעמוד על כנה אלא שתקבל רוח גבית וחיזוק על ידי בעת המשפט המחוזי", הוסיף קידר.

עו"ד משה פולסקי מחוננו הוסיף, "פעם נוספת המדינה מתנהגת כאחרון משרדי עורכי דין וכמו נערים צעירים, קודם כל לפני שעושים משהו רצים לספר. אישור היועמ"ש היה כרוך בשיקולי יח"צ, גם הערעור הזה הופץ דבר ראשון לתקשורת, מה שמוכיח ומחזק את טענות ההגנה שהכל זה תיק תקשורתי. הפרקליטות מבקשת לעשות קופונים על חשבון הקטינים. זה הסיפור: פרקליטות מגוייסת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו