יום הולדת
יום הולדת צילום: ISTOCK

בערב חג סוכות האחרון, במוקד להב"ה התקבלה פנייה: "בבקשה תעזרו לי, יש לי 8 ילדים, ואין לי לאיפה לחזור. ההורים שלי ניתקו את הקשר עמי, אני רוצה לצאת מהערבי ואין לי לאיפה".

בתוך שעות ספורות מתנדבי להב"ה חילצו את האם וילדיה והסיעו אותה לדירת החירום של להב"ה. מאז, שמונת ילדיה הספיקו ללמוד עברית, לרקוד בשמחת תורה ולהנות מסעודת שבת עם חברים חדשים.

"לפני שבועיים, ביום הולדת שבה השתתף ד' בן ה-10", אומרת ענת גופשטיין - ראש מערך הטיפול בארגון להב"ה, "שמענו אותו אומר מעולם לא חגגו לי יום הולדת. החלום שלי הוא לחגוג יום הולדת כזה".

"כעבור שבועיים", מוסיפה גופשטיין, "בתאריך יום ההולדת, הגיעו למעלה מ-30 ילדים בני גילו לשמח את ד' במסיבת יום ההולדת ה-10, היה תענוג לראות ילדים עם פאות ארוכות שמחים יחד עם ילדים שדוברים ערבית, יום הולדת כזה שמח לא ראיתי מעולם, זה יום הולדת שהיה בעצם החגיגה של כל המשפחה, של היציאה מעבדות לחירות, משפלות לגאולה."

בנצי גופשטיין סיפר שהם רגילים בעזרה וסיוע למשפחות ונשים וילדים, אך אישה עם 8 ילדים, שצריך לדאוג לכל צרכיהם זה מאתגר מאוד. אבל "כל ילד זה עולם ומלואו, לראות את הילד שמח ביום ההולדת, ולהתחיל להתכונן לבר מצווה של הבכור זה שווה את הכל."

היו שותפים במלאכת הקודש של ארגון להב"ה

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7