אולפן גלי צה"ל
אולפן גלי צה"ל צילום: משה שי, פלאש 90

גלית אלטשטיין, ממלאת מקום מפקדת גלי צה"ל, שלחה מכתב לחיילי היחידה בו הודיעה כיצד היא רואה את התנהלות התחנה מעתה והלאה.

היעדים המקצועיים המרכזיים של אלטשטיין כוללים "התכנסות לגבולות גזרה של תחנת שידור ציבורית-ממלכתית-צבאית, מתן ערך מוסף לצה"ל והפחתת עיסוקם של חיילי התחנה בנושאים פוליטיים".​​​​​​

"במרכז העשייה יעמדו ייעודה של התחנה ואופייה כתחנת שידור ציבורית, כשלנגד עינינו המאזינים בכל חלקי האוכלוסייה. אנשי גל"צ, עיתונאים ושדרים, יימנעו מקידום עמדות בדרך של התלהמות, הכפשה וביזוי", כתב אלטשטיין.

עוד באותו נושא:

היא ציינה כי "גל"צ אינה רשת חברתית. חזקה עלינו לבדוק ולאמת מידע, לבקש תגובות ולהביאן בשידור – הכול על מנת לשקף למאזין מורכבויות שונות".

לדבריה גלי צה"ל תרחיב באופן משמעותי מאוד העיסוק בנושאים אזרחיים, חברתיים וכלכליים: "בהתאם לכך, יופחת נפח השידורים שהינם בעלי צביון פוליטי. התחומים המדיניים, הפוליטיים וכיוצא בזה יישארו תחומי סיקור ודיון חשובים ומשמעותיים בהיבטים החדשותיים".

אלטשטיין גם מחדדת את נושא השימוש בחיילים לעריכת תוכניות אקטואליה. "נפעל לחיזוק ולביסוס מעמד העורך כגורם מקצועי ובעל משקל בקביעת תכני השידור. מקומו המרכזי של העורך בעיצוב השידור ומקומו הטבעי כפוסק לגבי תכנים מצריך וותק ועומק עיתונאיים. מסיבה זו, כמו בשל המורכבות הברורה שנובעת מעיסוקם של לובשי מדים בנושאים פוליטיים, יופחת עיסוקם של חיילים בגזרה זו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו