"אופנת תרומת איברים בציונות הדתית": חילי טרופר מגיב

שר התרבות חילי טרופר (כחול לבן) שתרם כליה באמצעות עמותת מתנת חיים, מגיב לכתבה בעיתון הארץ שבה נטען כי מאחורי "אופנת תרומת האיברים" בציונות הדתית עומדים לא מעט אינטרסים, בין היתר הרצון להשיג ''עליונות מוסרית''.

טרופר אמר לערוץ 7 בפתח ישיבת הממשלה: "אם מישהו חושב שלתרום איברים זה קיצוני הבעיה היא אצלו ולא אצלנו. אני דווקא מאוד גאה שאנחנו חברה שתורמת הכי הרבה איברים מן החי ומקווה שנעשה עוד צעד בתרומת איברים מן המת.

"בכל מקרה שכל אחד יתן כמה שהוא יכול למי שהוא יכול. אני כשנכנסתי לניתוח לא חשבתי על פוליטיקה. מי שהפך את העניין לפוליטי זו הכותבת (בעיתון - ח.ב.)", הוסיף שר התרבות.

בכתבה שפורסם בשבוע שעבר בעיתון הארץ טענה טל ניב כי ''חילי טרופר, כפי שרבים יודעים, תרם כליה מכליותיו, לאדם שלא הכיר. גם אחיו תרם כליה. אבל לא רק האחים טרופר תרמו כליה. למעשה, בקרב הקבוצה הדתית לאומית, התרומה הזאת נהפכה לאידיאל, חלק מאתוס.

''ערכה בקרב קבוצת הדתיים לאומיים הוא גדול כל כך, כפי שמלמד מכתב למערכת "הארץ", שהתקבל השבוע מקורא בקי בהלכותיה, עד כי בבתי כנסת צוחקים שכל עוד לא תתרום כליה לא תוכל לעלות לתורה'', כך ניב.