זוגיות
זוגיות iStock

שאלה: יש לי שותפה לדירה שאנחנו כמו אחיות...באמת. היא מאוד חשובה לי. היא סיימה לפני שנה קשר בן שלוש שנים עם בחור שמפחד להתחייב ובעיניי נחשב כגבר מדהים: מתחשב, רגיש, משכיל, כל מה שאני רוצה ועוד.

יש לי קול פנימי שאומר לי שאנחנו יכולים להתאים ואם אני רק אקבל את ההזדמנות איתו אני אוכל למצוא את האחד שלי. הקטע הוא שברור לי שאני לא מתכוונת להתחיל איתו מבלי לקבל את ההסכמה שלה.

נכון, עברה כבר שנה אבל נראה לי הזוי לפנות אליו מבלי לקבל ממנה אישור והדבר האחרון שאני רוצה זה לפגוע בה או להעיב על החברות שלנו. מצד שני, אני מודעת לכך שאם אני פונה אליה היא גם יכולה להגיד לי שהיא לא רוצה שאני אצא איתו ואז אני לגמרי התבאס מהעניין. מה אני אמורה לעשות? לבקש את הסכמתה או פשוט להתעלם ולנסות את מזלי מולו?

תשובה: שלום וברכה. דבר ראשון את צריכה לדעת שאת לפני הכל, חייך קודמים לחיי חברך זה יסוד כולל, שודאי גם תופס לחיי נישואין. וכמו שילדים לא צריכים להתחשב בדעת הוריהם בעניין הזה, כך גם מצד האמת אינך צריכה להתחשב בה ובמה שהיא תגיד או תחשוב, ואת צריכה לעשות את הכי טוב בשבילך.

אבל לפי מה שאת כותבת, אני מבין שגם החברה מאד רוצה בחברות המיוחדת הזו, את חשובה לה והיא רוצה בהצלחתך. יש סיכוי רציני שהחששות שלך הם רק דמיוניים, ובאמת החברה תברך אותך ואולי אפילו תגיד שהיא חשבה על זה בעצמה...

לכן, לעניות דעתי, מציע לדבר ישירות ובפשטות, להסביר לה מה את חושבת, לשתף אותה כמה אכפת לך ממנה וכמה את לא רוצה ח"ו שהיא תפגע, וממילא את פונה אליה ליידע אותה ולקבל ממנה ברכה.

אם תבואי בגישה כזו, וגם תחשבי כך באמת, את תיראי שבאמת היא תגיב כך.

בנוסף למדנו באחד התרגולים שאנחנו יכולים להשפיע על מערכות יחסים ועל המחשבות של הצד השני כלפינו. אז אל תצפי לדברים לא טובים, ואל תקיימי בעצמך "אשר יגורתי יבוא לי"... אלא תייצרי את התגובה שלה שאת רוצה לקבל, ותשמחי כבר בכך שהיא מברכת אותך ומלווה אותך בטוב בקשר הזה שבע"ה יהיה לברכה והצלחה!

התשובה נענתה ע"י הרב יעקב האיתן, יועץ זוגי, מנבחרת המאמנים של פרויקט 252

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו