אחת החשודות מובאות להארכת מעצר
אחת החשודות מובאות להארכת מעצר צילום: שלו שלום/TPS

בלשי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים עצרו לפנות בוקר (שלישי) שלושה בני אדם נוספים, בשנות ה-60 לחייהם, בחשד למעורבותם בתיקי רצח והיעדרות הנחקרים במשטרה מזה למעלה מ-30 שנים.

השלושה, שניים תושבי העיר ירושלים ואחד תושב חיפה, הועברו לחקירה ביחידה המרכזית במחוז ירושלים. בהמשך היום הם יובאו בפני בית המשפט. בהתאם להתפתחויות בחקירה ייתכנו מעצרים נוספים.

אתמול לפנות בוקר נעצרו שני גברים ואישה מקהילת ברסלב "שובו בנים" בחשד למעורבות בהיעלמותו של הנער ניסים שטרית ב-1986.מעצרם של השלושה הוארך בשבוע. לפי החשד, השלושה מעורבים גם בפרשת רצח אבי אדרי, איש תחזוקה בתלמוד תורה, ביער רמות ב-1990.

בדיון הארכת המעצר אתמול אמרה נציגת המשטרה כי הם נעצרו "לאחר חקירה סמויה שנערכה פרק זמן ארוך. תוצרי החקירה העלו דברים שמבססים את החשדות. מדובר בפעולות שדורשות משאבים וזמן וכן פעולות מורכבות והבקשה הולמת את מספר הימים המבוקשים".

מאיר, אח של ניסים שטרית אמר: "אחי קיבל מכות נוראות בקהילה של ברלנד. היו שם כמה קבוצות עבריינים שהחליפו בגדים של חילונים בחרדיים והשתמשו באותן שיטות. הוא זיהה את שמותיהם ומסר למשטרה. הוא התנדב למשמר האזרחי כדי שיהיה לו אקדח ביד".

לפני שנתיים, בסרט התיעודי "רב הנסתר" ששודר ב"כאן", אמר אחד מחסידי הרב ברלנד כי אנשי משמרות הצניעות רצחו את הנער, ביתרו את גופתו וטמנו את חלקיה ביער אשתאול. באותו סרט הוזכר גם רצח אדרי, שאף הוא שויך למשמרות הצניעות. גופתו נמצאה ביער רמות ב-1990 עם סימני התעללות קשים.